Euro
10.3678
-0.29%
Dolar
8.7373
0.21%
Altın
495.67
-0.3%
Borsa
1.391
-1.63%
Bitcoin
313.999
1.01%
19ºC
İstanbul
Bulutlu 19 C

  Ziya Selçuk: Bugüne kadar 813 bin öğretmen aşılandı

  Bugüne kadar aşılanan öğretmen sayısını açıklayan Bakan Selçuk, haziran ayı sonuna kadar da geri kalan eğitim çalışanlarının aşılanacağını belirtti.
  • AA & Ensonhaber
  • 03.06.2021 - 11:29
  • Güncelleme : 03.06.2021 - 15:19
  Ziya Selçuk: Bugüne kadar 813 bin öğretmen aşılandı

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi'nde düzenlenen "Telafide Ben De Varım" tanıtım programına katıldı.

  Bakan Ziya Selçuk, toplantıda konuşmasında aşılama ve yüz yüze eğitim konularına değindi.

  "TÜM EĞİTİM ÇALIŞANLARI BU AY AŞILANMIŞ OLACAK"

  Yeni eğitim öğretim yılının ne zaman başlayacağı ve öğretmenlerin yeni eğitim öğretim yılına kadar aşılanmasının yetişip yetişemeyeceğine ilişkin sorularına, "Aşı konusunun yeni eğitim yılına kadar kalması söz konusu bile değil. Önümüzdeki haftadan itibaren bu ayın içinde tamamlanmış olur. Zaten şu ana kadar 813 bin civarındaki öğretmenimizin işleri hallolmuş oldu. Bundan sonra da geri kalan eğitim çalışanlarımızın öğretmenler dememek lazım çünkü biz ekip olarak çalışıyoruz, okulda aşılanması devam edecek. Okulların açılmasıyla ilgili tabiİ ki eylül başında açmayı hedefliyoruz. Her zaman iyi senaryoyla başlayıp kendini yaza ve kışa göre ayarlamak gibi bir bakış açısıyla 'Şöyle olmazsa, ne olmazsa ne olur?' hazırlığımızı ona göre yapıyoruz. Her şeye hazır oluyoruz, o yüzden de çok çabuk hareket edebiliyoruz." ifadeleriyle yanıt verdi.

  "OKULLARI EYLÜL AYINDA AÇMAK İSTİYORUZ"

  Okulları eylül başında açmak istediğini söyleyen Selçuk, "Okulların eylül başında açılmasını istiyoruz. Aşıyla ilgili ortaya çıkan güvenden kaynaklanan ya da yaz aylarındaki havalandırma imkanları ve biraz daha kırsalda olma imkanları vesaire gibi birçok koşulu beraber düşündüğümüzde niyetimiz tabii ki açmak. Her zaman açmaktan yana riski gördüğümüzde de kapatırız. Toplum, bireyler, kurumlar ne derse desin, bilimsel veriler olduğunda okulu kapatırız. Öğretmenimizin, çocuklarımızın sağlığını riske sokacaksak bunun adı eğitim olmaz, risk olur. 'Niye kapatıyorsunuz?' denilse de kapatırız, 'Niye açıyorsunuz?' denilse de bilimsel veriler bunu gösteriyorsa açarız" dedi.

  Ziya Selçuk: Bugüne kadar 813 bin öğretmen aşılandı #1

  Ziya Selçuk: Bugüne kadar 813 bin öğretmen aşılandı #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir