taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.6806
6.353
1418.29
102603.91
259.122

Gürcistan’da parlamento binası önünde büyük protesto

Parlamento'da gerçekleşen Ortodoks Parlamentolararası Oturumu’nda Rus heyeti ile yaşanan ‘koltuk krizi’ sonrası binlerce kişi parlamento binası önünde hükümet karşıtı protesto düzenledi.

DHA | 20.06.2019 - 23:05..
Whatsapp ile paylaş

Gürcistan Parlamentosu’nda gerçekleşen Ortodoks Parlamentolararası Oturumu’nda, Oturuma liderlik eden Komünist Parti’den Rus Devlet Duma Milletvekili olan Ortodoks Parlamentolararası Meclis Başkanı Sergei Gavrilov’un, program sırasında Gürcistan Parlamentosu Başkanı'nın makamında oturması sonucu yaşanan kriz, sokağa taştı.

PARLAMENTO ÖNÜNDE PROTESTO

Özelikle muhalefetin ağır eleştirileri sonrası Rus heyet, Gürcistan’dan ayrılsa da yaşanan durumdan rahatsız olan on binlerce vatandaş, akşam saatlerinde parlamento binası önünde toplanarak hükümet karşıtı protesto başlattı.

Gürcistan’da parlamento binası önünde büyük protesto

Eylemciler ve muhalefet partililer; Gürcistan Parlamentosu Başkanı Irakli Kobakhidze’nin, İçişleri Bakanı Giorgi Gakharia’nın ve Devlet Güvenlik Servisi’nin istifası talebinde bulundu. Bunun yanı sıra Parlamento binasını girmeye çalışan protestocular ve polis arasında arbede yaşandı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir