İstanbul'da 3 ayrı yere bombalı saldırı

İstanbul'da 3 ayrı yere bombalı saldırı

Çekmeköy Çamlık mahallesinde Karanfil sokakta bulunan AK Parti mahalle teşkilatına dün 21.45 sıralarında parça tesirli bomba konuldu. Patlama sesiyle birlikte sokağa dökülen mahalle sakinleri polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri inceleme başlattı. Yapılan ilk incelemede patlamaya parti binasının önüne konulan parça tesirli bombanın neden olduğu tespit edildi.

Binanın camları da patlamayla birlikte kırıldı. Patlamanın olduğu binada oturan bir vatandaş, "Büyük bir gürültü oldu dışarı çıktığımızda dumanları gördük" diye konuştu. Olay yeri inceleme ekipleri patlamaya neden olan parça tesirli bombadan geriye kalanları numaratörlerle işaretleyip inceleme yaptı. Polis topladığı delilleri torbaya koyup incelemek üzere emniyet müdürlüğüne götürdü.

SANCAKTEPE'DE MARKETE SES BOMBASI

Aynı saatlerde bir başka patlama da Sancaktepe'deki bir markette meydana geldi. Buradaki patlamaya ise atılan ses bombasının neden olduğu ifade edildi. Ses bombası atıldığı sırada kahvehaneden çıkan bir kişi eline isabet eden cam parçasıyla hafif yaralandı. Polis iki olayda da kaçan saldırganları yakalamak için geniş çaplı soruşturma başlattı.

ÇÖP KONTEYNERİNDE SES BOMBASI PATLADI

Sultangazi'de kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çöp konteynerinin önüne bırakılan bomba büyük bir gürültüyle patladı.Esentepe Mahallesi 1419 Sokak üzerinde terör örgütü mensuplarınca bir çöp konteynerinin önüne bırakılan patlayıcı madde dün saat 22.30 sıralarında patladı. Meydana gelen gürültü, mahallede kısa süreli paniğe yol açtı.Hiçkimsenin yaralanmadığı ve can kaybının yaşanmadığı olay sonrası saldırganlar kaçarak izlerini kaybettirdi.

Polisin olayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.