Euro
8.9931
-0.21%
Dolar
7.4527
-0.08%
Altın
437.66
-0.03%
Borsa
1.524
-1.43%
Bitcoin
269.600
-0.69%
-2ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu -2 C
  Antalya'da kargo görevlisi, otizmli çocuğu dövdü

  Antalya'da kargo görevlisi, otizmli çocuğu dövdü

  Evinin bahçesinde oyun oynarken, fotoğrafını çektiği kargo görevlisi tarafından kovalanan otizmli Kuzey, apartman boşluğunda kızgın adamın şiddetinden kurtulamadı.
  • DHA
  • 14.01.2021 - 14:12
  • Güncelleme : 14.01.2021 - 16:27

  Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Merkez Mahallesi'nde oturan zabıta memuru Hakan Saka ve Saniye Saka'nın doğuştan atipik otizmli oğlu Kuzey Kaan, evlerinin önünde oynadığı sırada cep telefonu ile karşı apartmana kargo götüren kargo görevlisinin fotoğrafını çekti.

  Antalya'da kargo görevlisi, otizmli çocuğu dövdü VİDEO

  TOKAT ATTI

  Duruma sinirlenen kargo görevlisi, Kuzey Kaan'ı itekleyip, apartman boşluğunda tokat attı.

  Olayı duyan komşular çocuğun yardımına koşarak, kurtardı. Tepkiler üzerine kargo görevlisi bölgeden hızla uzaklaştı. Sesleri duyup evden çıkan Saniye Saka, oğlunun yanına geldi.

  Durumu haber alan baba Hakan Saka da eve geldi. Binanın güvenlik kamerasını inceleyen Hakan Saka, oğlunu darbeden kargo görevlisi hakkında polise giderek şikayetçi oldu. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

  Antalya da kargo görevlisi, otizmli çocuğu dövdü #1

  "BÖYLE BİR ÇOCUĞA YAPILMASI BİZİ ÇOK ÜZDÜ"

  Olaydan komşusu sayesinde haberdar olduğunu belirten Hakan Saka, "Ben işteyken komşum aradı. 'Ağabey çabuk yetiş oğlunu kargocunun biri dövüyor elinden zor aldık' dedi. Ben koşarak eve geldim. Sonra kargoya giderek kim olduğunu öğrendim. Apartmanın girişindeki güvenlik kamera kayıtlarından oğlumu darbettiğini tespit ettik. Daha sonra İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek şahıstan şikayetçi olduk. Sebebini tam bilemiyorum ama oğlum o sırada etrafın fotoğrafını cep telefonu ile çekiyormuş. Genelde de aynı şeyi yapar. Kargocu oğlumun yanına gelerek 'benim fotoğrafımı sil' diyerek bağırmaya başlamış. Sonra da fotoğraf çektiği için darbetmiş. Özellikle böyle bir çocuğa yapılması bizi çok üzdü. Savunmasız bir çocuk. Bu gece olayın etkisiyle hiç uyumadı. Sürekli olayı anlatıyor. Psikolojisi bozuldu. Özel eğitim alıp özel eğitim sınıfında okuyor." dedi.

  Antalya da kargo görevlisi, otizmli çocuğu dövdü #2

  "BÜTÜN EMEKLERİM BOŞA GİTTİ"

  Anne Saniye Saka da "7 yaşından bu yana bütün emeklerim boşa gitti. Onu topluma kazandırmak için sürekli uğraşıyorum. Sil baştan geri döndük. Takıntısı var, fotoğraf çekmeyi çok seviyor. Resmi logoları çok seviyor. Ona bakmış olabilir. Evimizin bahçesinde oynuyor. Onun da hakkı oynamak hava almak. Biz önce toplumdan ilgi ve destek bekliyoruz. Toplum duyarlı olsun biz her türlü zorluğa göğüs gereriz." diye konuştu.

  Özel eğitim öğretmeni Eda Tırık da "Dışarı çıkmak herkesin hakkı. Otizmli özel bireylerin daha çok ihtiyacı var. Toplumun bu konularda bilinçli olup duyarlı olmasını istiyorum." dedi.

  GÖZALTINA ALINIP, BIRAKILDI

  Kargo görevlisi K.T., ailenin şikayeti üzerine Serik Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı. Polis merkezinde ifade veren K.T. daha sonra sevk edildiği adliyede, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

  Antalya da kargo görevlisi, otizmli çocuğu dövdü #3

  Antalya da kargo görevlisi, otizmli çocuğu dövdü #4

  Antalya da kargo görevlisi, otizmli çocuğu dövdü #5

  Antalya da kargo görevlisi, otizmli çocuğu dövdü #6

  Antalya da kargo görevlisi, otizmli çocuğu dövdü #7

  Antalya da kargo görevlisi, otizmli çocuğu dövdü #8

  Antalya da kargo görevlisi, otizmli çocuğu dövdü #9

  Antalya da kargo görevlisi, otizmli çocuğu dövdü #10

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir