Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
590.254
1.48%
15ºC
İstanbul
Hafif yağmur 15 C
  Bahçeli: Danıştay'ın kararından ziyadesiyle memnunuz

  Bahçeli: Danıştay'ın kararından ziyadesiyle memnunuz

  Kararla birlikte husumetle beslenen çevrelerin kaybettiğini söyleyen MHP Lideri Bahçeli, "Ayasofya Camisi’nin Türk-İslam alemine mübarek olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum." dedi.
  • AA
  • 10.07.2020 - 19:06
  • Güncelleme : 10.07.2020 - 19:06

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Danıştay'ın Ayasofya kararını değerlendirdi.

  Ayasofya Camisi’nin ibadete açılması konusunun uzun yıllardır tavizsiz arzuları olduğunu vurgulayan Bahçeli, Müslüman Türk milletinin haklı ve meşru beklentisinin karşılık bulduğunu söyledi.

  Ayasofya’nın kapılarının ardına kadar açılarak tertemiz alınların secdeyle buluşmasının sağlandığını belirten Bahçeli, "İrade milletin, karar hukukundur. Milliyetçi Hareket Partisi Danıştay 10.Dairesi’nin kararından ziyadesiyle memnun, mesut ve mutmaindir." dedi. Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

  Ayasofya önünde büyük sevinç FOTO GALERİ

  "FETİH SEMBOLÜMÜZ"

  "Ayasofya Cami’si Türk milletinin mukaddes bir emaneti, mazisi İstanbul’un fethine kadar dayanan kutlu bir mabedidir. Fetih sembolümüz olmakla birlikte, 567 yıllık bir geçmişin itibar ve inanç onuru olan Ayasofya’nın 24 Kasım 1934’de müzeye dönüştürülmesini müteakip alev alan tartışmalar bugüne kadar uzanan bir seyir izlemiştir. Nihayetinde Danıştay 10.Dairesi muazzam bir karara imza atarak Ayasofya Camisi’ni müzeye dönüştüren Bakanlar Kurulu Kararı’nı iptal etmiştir.

  Bahçeli: Danıştay ın kararından ziyadesiyle memnunuz #1

  "MEMNUN MESUT VE MUTMAİNİZ"

  Bunun üzerine yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı’yla Ayasofya Cami’si Diyanet İşleri Başkanlığı’na devredilmiş, böylelikle ibadete açılmasının önünde hiçbir mani hal ve engel kalmamıştır. Milliyetçi Hareket Partisi Danıştay 10.Dairesi’nin kararından ziyadesiyle memnun, mesut ve mutmaindir. Çünkü Ayasofya Camisi’nin ibadete açılması konusu uzun yıllardır tavizsiz arzumuzdur.

  "TERTEMİZ ALINLAR SECDEYLE BULUŞACAK"

  Müslüman Türk milletinin haklı ve meşru beklentisi karşılık bulmuş, Ayasofya’nın kapıları hamd olsun ardına kadar açılarak tertemiz alınların secdeyle buluşması sağlanmıştır. Nitekim bugün tarihi bir gün olarak tezahür etmiştir. İnanç haklarımızı, egemenlik kazanımlarımızı tahrip ve taciz etmek maksadıyla kuyruğa giren ülkeler, odaklar ve husumetle beslenen çevreler kaybetmiştir. İrade milletin, karar hukukundur.

  Bahçeli: Danıştay ın kararından ziyadesiyle memnunuz #2

  "TÜRK-İSLAM ALEMİNE HAYIRLI OLSUN"

  Ayasofya’nın tekrar ibadete açılması sürecinde açık irade beyanıyla tarafını ve samimiyetini gösteren Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sürekli Vakıflar, Tarihi Eserlere ve Çevreye Hizmet Derneği’ne, elbette Danıştay 10.Dairesi’nin değerli hukuk insanlarına yürekten teşekkür ediyorum. Ayasofya Camisi’nin Türk-İslam alemine hayırlı ve mübarek olmasını, bu tarihi mabedimizde yapılacak ibadetlerin, kılınacak namazların kabulünü Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir