Petrol
114.4
0.20%
Euro
17.5964
0.21%
Dolar
16.3623
0.08%
Altın
974.41
0.19%
Borsa
2451
-1.34%
Bitcoin
479.252
-2.06%
19ºC
İstanbul
Güneşli 19 C

  Bartın'da koronavirüs vakalarına bileklik uygulaması

  Bartın'da pozitif vaka ve temaslılarının evde kalmalarını sağlamak amacıyla bileklik takma uygulaması başlatılırken, bu bileklikleri takanları gören vatandaşların ihbarda bulunmaları istendi.
  • İHA
  • 29.11.2020 - 01:55
  • Güncelleme : 29.11.2020 - 08:28
  Bartın'da koronavirüs vakalarına bileklik uygulaması

  Bartın’da koronavirüs testleri pozitif çıkanların ve temaslılarının evde kalmalarını sağlamak başta olmak üzere bu kişilerin izleme ve tedavi süreçlerini takip etmek amacıyla barkotlu bileklik takma uygulaması başlatıldı.

  POZİTİFLERE KIRMIZI, TEMASLILARA BEYAZ BİLEKLİK

  Bartın İl Sağlık Müdürlüğü Filyasyon ekiplerince yapılan çalışmalarda, test sonucu pozitif çıkan kişilere kırmızı, pozitif vakalar ile temaslı olan kişilere ise beyaz bileklik takılıyor. Üzerlerinde barkotların bulunduğu bilekliklerin izolasyon süresi boyunca çıkarılması yasaklanırken ev izolasyonunu takip eden ekipler kontrollerinde bileklik kontrolü de gerçekleştiriyor.

  Bartın'da koronavirüs vakalarına bileklik uygulaması-Video

  Bartın da koronavirüs vakalarına bileklik uygulaması #1

  BİLEKLİĞİ ÇIKARANA VE DIŞARI ÇIKANA ADLİ İŞLEM

  Bilekliği çıkardığı tespit edilenler ile kolunda hasta bilekliği olduğu halde sokağa çıkan şahıslara karantina kurallarını ihlal etmelerinden dolayı idari ve adli işlem başlatılıyor. Ayrıca bu kişilerin karantina yurduna sevkleri sağlanıyor.

  Bartın da koronavirüs vakalarına bileklik uygulaması #2

  İHLAL EDENE MAL VE HİZMET VERİLMEYECEK

  Öte yandan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararı gereğince kolunda bileklik olduğu halde izolasyon kurallarını ihlal ederek sokağa çıkan kişilere işletmelerde hiçbir suretle mal ve hizmet sunulamayacak. Bu kişilere satış yapan ve hizmet sunan işletmeler hakkında da idari ve adli işlem başlatılacak.

  Bartın da koronavirüs vakalarına bileklik uygulaması #3

  "KARANTİNAYI İHLAL EDENLERİ İHBAR EDİN"

  Bartın Valiliği tarafından yapılan duyuru ile koronavirüs test sonucu pozitif çıkan ya da temaslı olduğu için bileklik takılan kişilerin sokak, market ve diğer alanlarda görülmesi durumunda, gören kişiler tarafından 179 nolu Pandemi İhbar ve Şikayet Hattı’nın aranarak ihbarda bulunulması istenildi.

  Bartın da koronavirüs vakalarına bileklik uygulaması #4

  Bartın da koronavirüs vakalarına bileklik uygulaması #5

  Bartın da koronavirüs vakalarına bileklik uygulaması #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir