Petrol
96.4
-0.15%
Euro
18.2293
-0.17%
Dolar
18.0775
-0.01%
Altın
1.019
-0.18%
Borsa
302
1.34%
Bitcoin
416.272
-2.10%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C
  Başbakan Erdoğan'dan Aydın Menderes mesajı

  Başbakan Erdoğan'dan Aydın Menderes mesajı

  Başbakan Erdoğan: Aydın Menderes, babasının mirasını şerefle taşıdı
  • 24.12.2011 - 01:27

  Başbakan Erdoğan dan Aydın Menderes mesajı #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Aydın Menderes, bu millete çok büyük hizmetlerde bulunmuş, büyük eserler kazandırmış, milletin gönlünde kendisine silinmeyecek bir iz bırakmış, babası merhum Adnan Menderes'in mirasını tüm yaşamı boyunca büyük bir onurla ve şerefle taşımıştır'' dedi.

  Başbakanlık Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Başbakan Erdoğan, Menderes'in vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı. Başbakan Erdoğan'ın mesajı şöyle:

  "ÜZÜNTÜ İÇİNDEYİZ"

  ''Çok değerli siyaset adamı, mütefekkir, yazar ve demokrasi şehidimiz merhum Adnan Menderes'in bu millete emaneti olan Aydın Menderes'in Hakka yürümüş olmasından dolayı milletçe çok büyük bir hüzün ve teessür içindeyiz.

  Kendisine Allah'tan rahmet, muhterem eşine, ailesine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum.

  "BABASININ MİRASINI ŞEREFLE TAŞIDI"

  Aydın Menderes, bu millete çok büyük hizmetlerde bulunmuş, büyük eserler kazandırmış, milletin gönlünde kendisine silinmeyecek bir iz bırakmış, babası merhum Adnan Menderes'in mirasını tüm yaşamı boyunca büyük bir onurla ve şerefle taşımıştır.

  O, babasından devraldığı ruh, ilham ve cesaretle, Türkiye'nin kalkınmasına, ilerlemesine, demokratikleşmesine çok önemli katkılarda bulundu.

  "DEMOKRASİ MÜCADELESİNDEN GERİ DURMADI"

  Merhum Adnan Menderes'in, haksız ve hukuksuz idamına rağmen, Aydın Menderes, demokrasi, özgürlük, kalkınma mücadelesinden asla geri durmadı. Hiçbir tehdide boyun eğmeden, babasının yolunda ve izinde cesaretle yürüdü. Milletin büyük bir sevda ve ahde vefayla bağlandığı babasının hatırasını son nefesine kadar yaşattı.

  İnanıyorum ki aziz milletimiz, kendisine hizmet eden merhum Adnan Menderes gibi, onun yolundan ve izinden cesaretle yürümüş olan merhum Aydın Menderes'i de hayırla, minnetle ve vefayla yad edecek, Aydın Menderes'in hatırasını yüreğinde her daim taşıyacaktır.

  "DOSTUM VE KARDEŞİM.."

  Dostum ve kardeşim olarak kabul ettiğim, kendisiyle yol arkadaşlığı yaptığım, aynı yolda olduğu kadar aynı istikamette yürüdüğüm Aydın Menderes'e bir kez daha Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı temenni ediyorum.''

  Başbakan Erdoğan, Menderes'in eşi Ümran Menderes'e bir başsağlığı telgrafı göndererek de üzüntülerini bildirdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir