İHA

Sosyal medyada lüks yaşamlarına ait paylaşımlarıyla ön plana çıkan, daha sonra mal varlıkları incelemeye alınan Dilan ve Engin Polat çifti, "Kara para aklama" suçundan tutuklanmıştı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı ise Dilan Polat, Engin Polat ve yakınlarına ait olan 27 şirkete kayyum atanmasını talep etmişti.

27 şirkete kayyum atandı

Talebin mahkeme tarafından kabul görmesinin ardından mahkeme, Polat çiftinin 27 şirketine kayyum atanması kararını verdi.

Çiftin Dilan Polat Güzellik ve Kozmetik Hizmetleri, Milda Gayrimenkul Otomotiv Sanayi, Dipomed Metikal Kozmetik, Dilan Mücevherat, Milda Gayrimenkul Otomotiv Sanayi, Sıla Doğu Güzellik Kozmetik, Sinem Sıla Doğu Güzellik Kozmetik ve Rise And Shine Kozmetik şirketlerine kayyum atandı.

Karar, 14 Kasım 2023 tarihli Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayınlandı. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) kayyum olarak atadığı isimler şöyle: "Mehmet Nihat Arcagök, Bülent Girgin, İcat Sayda, Gülşen Altınay, Münevver Gökgün Akkaya, Elif Düzen Özomay, Halil İbrahim Akyıldız, Ahmet Miraç Akmen."

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)