Petrol
110.63
1.39%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
478.998
-0.57%
10ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 10 C
  Beratcan'ın katil zanlısı tutuklandı

  Beratcan'ın katil zanlısı tutuklandı

  Beratcan'ın katil zanlısı Ersin Kaşıkçı çıkarıldığı mahkemece tutuklandı; anne Türkan Karakütük ise serbest bırakıldı.
  • 28.03.2016 - 15:52

  Kartal'da 9 Mart günü ilkokul öğrencisi Beratcan Karakütük, okul çıkışı ortadan kayboldu. Beratcan'ın bulunması için İstanbul Polisi seferber oldu. Çocuk Şube ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri pek çok noktada arama çalışması başlatırken, Cinayet Masası ekipleri, de ailenin ilişkilerini mercek altına aldı.

  Beratcan ın katil zanlısı tutuklandı #1

  ANNENİN İKİ AYRI KİŞİYLE DAHA İLİŞKİ YAŞADIĞI TESPİT EDİLDİ

  Beratcan'ın annesi Türkan Karakütük'ün daha önce aynı işyerinde çalıştığı Ersin Kaşıkcı, ile ilişkisi olduğu belirlendi. Habertürk'ün haberine göre; annenin 2 ayrı kişiyle daha ilişki yaşadığı tespit edildi. Polis, isimleri açıklanmayan 2 kişi ile birlikte Ersin Kaşıkcı'yı gözaltına aldı.

  3 şüpheli de ifadelerinin ardından 'delil yetersizliği' gerekçesiyle serbest bırakıldı. Ancak anne ile arasında çok sayıda telefon görüşmesi bulunan Ersin Kaşıkcı, bir numaralı şüpheli oldu.

  Dün gözaltına alınan Ersin Kaşıkcı'nın'nın polisteki anlatımları kan dondurdu.

  Beratcan ın katil zanlısı tutuklandı #2Beratcan'ın katil zanlısı Ersin Kaşıkcı

  İLİŞKİYİ KİMSEYE ANLATMASIN DİYE ÖLDÜRMÜŞ

  Şüpheli, ifadesinde cinayeti nasıl ve neden gerçekleştirdiğini anlattı. Kaşıkcı, Beratcan'ın annesiyle ilişkisi olduğunu iddia etti. Beratcan'ın bu ilişkiyi fark etmesi üzerine kimseye söylememesi için Beratcan'ı öldürdüğünü söyledi. Şüphelinin, Beratcan'ı okul çıkışında aldıktan sonra servisin içerisinde ağzını bantladığı ve saatlerce çocuğu bu halde gezdirdiği ortaya çıktı.

  ANNE, OĞLUNUN ÖLDÜRÜLDÜĞÜNÜ BİLİYORDU

  Araçta personel taşınırken de Beratcan'ın ağzı bantlı şekilde minibüste olduğunu söyleyen zanlının iddiasına göre anne, oğlunun öldürüldüğünü biliyordu.

  Beratcan ın katil zanlısı tutuklandı #3Beratcan'ın annesi Türkan Karakütük

  Beratcan'ın cenaze töreninde annesinin feryadı VİDEO

  "SUDA BOĞDUM"

  Zanlı ifadesinde şunları söyledi; "Yolcuları bıraktıktan sonra Tuzla'ya gittim. Beratcan'ı stepnenin üzerine yatırdım. Nefes alamadığı için bilinci kaybolmuştu. Bacakları hareket ediyordu. Yaklaşık 15 dakika suda boğdum, ardından cesedini aynı yere attım.

  Beratcan ın katil zanlısı tutuklandı #4

  BİZİ BİRLİKTE OLURKEN GÖRMÜŞ

  Türkan’la aramızda 6 yıldır ilişki vardı. Oğlu Beratcan, bizi birlikte olurken görmüş. ‘Babama söyleyeceğim’ diyerek Türkan’ı tehdit etmiş. Daha sonra annesine şantaj yaparak isteklerde bulunmuş. Taleplerinin sonu gelmeyince, Türkan bana, ‘Artık yaşantımı değiştirmek istiyorum. Onu ortadan kaldır’ diyerek yardım istedi."

  ANNENİN İFADESİ; AYRILDIĞIM İÇİN BENDEN İNTİKAM ALDI

  Türkan Karakütük ise, "Benim Ersin’le 6 yıldır ilişkim vardı. Kocam bundan şüpheleniyordu. Ama asla çocuklarımın haberi yoktu. Ben Ersin’le konuştum, onunla ayrılmak istedim. Olay günü saat 10.00′da artık ilişkinin bittiğini söyledim. Bana bunun acısını yaşatacağını söyledi. Sanırım, ayrıldığım için benden intikam almak için bunu yapıyor. Zaten evladımı alarak bana büyük acı yaşattı" dedi.

  22.00 SON DURUM

  Beratcan’ın katil zanlısı Ersin K. ve annesi Türkan polisteki sorgularının ardından savcılık sorgusu için Çağlayan Adliyesi’ne sevk edilmişti.

  Ersin Kaşıkçı çıkarıldığı mahkemece tutuklandı; anne Tülay Karakütük ise serbest kaldı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir