Diyanet hac kuraları çekildi

hac

Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonu'nda, elektronik ortamda yapılan kura çekim töreni, salonu dolduran ve ekranları başında bu heyecana eşlik eden hacı adaylarının yoğun ilgisiyle çekildi.

KUR ÇEKİLDİ

2015 hac kura sonuçları Diyanet tarafından açıklandı. Hac kura sonuçları diyanet.gov.tr sitesinde sorgulamaya açıldı. Diyanet kura sonuçları T.C. kimlik numarası ile sorgulanıyor.

HAC KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

HAC ÜCRETLERİ DOLAR BAZINDA

2015 yılı hac ücretleri dolar (USD) bazında belirlenmiştir. Bu ücretlere 135 USD olan kurban ücreti de dâhil edilmiştir. Hacı adayları, hac konaklama türlerine göre belirtilen hac ücretinin tamamını peşin yatırabilecekleri gibi 3 taksit halinde de yatırabilecekler.

KESİN KAYITLAR 16-27 MART ARASINDA YAPILACAK

Kura çekimi törenine Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Hasan Kamil Yılmaz, Bakanlıklar Arası Hac ve Umre Kurul üyeleri, Diyanet İşleri Başkanlığı üst düzey yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kura sonuçları akşam 20.00'dan itibaren https://hac.diyanet.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarasıyla öğrenilebilecektir. Hac kesin kayıtları ise, 16–27 Mart 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.

Diyanet hac kuraları çekildi