Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
361.998
-0.16%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C
  Diyarbakır'da Ziya Gökalp Müzesi yakıldı İZLE

  Diyarbakır'da Ziya Gökalp Müzesi yakıldı İZLE

  Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Diyarbakır Ziya Gökalp Müzesi'ne yapılan saldırı sonucunda müze binasının tahrip edildiğini, çok sayıda kitabın yandığını bildirdi.
  • 12.10.2014 - 09:19

  Diyarbakır da Ziya Gökalp Müzesi yakıldı İZLE #1

  Ömer Çelik, Diyarbakır Ziya Gökalp Müzesi'ne yapılan saldırı sonucunda müze binasının tamamen tahrip edildiğini, müze envanterinde bulunan yaklaşık 20 eserin çalındığını, çok sayıda kitabın da yakıldığını açıkladı.

  KÜTÜPHANE KULLANILAMAZ HALE GELDİ

  Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre Çelik, son günlerde yurt genelinde yaşanan olumsuz olaylara ilişkin bazı bilgileri sosyal medya aracılığıyla paylaştı.

  Bakan Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, son olaylarda, Siirt İl Halk Kütüphanesi'nin zemin katında bulunan arşiv, çocuk bölümü ve engelliler bölümünde kitapların, bilgisayarların, mobilyaların atılan molotof kokteyli sonucu yandığını, kütüphanenin kullanılamaz hale geldiğini belirtti.

  DİYARBAKIR'DA ZİYA GÖKALP MÜZESİ YAKILDI - GALERİ

  Diyarbakır da Ziya Gökalp Müzesi yakıldı İZLE #2

  Diyarbakır'da Ziya Gökalp Müzesi yakıldı İZLE

  "BARBARLAR ŞİMDİ DE MÜZEYE VE KİTAPLARA SALDIRDI"

  Bünyesinde 190 kişilik çok amaçlı salon, kütüphane, sergi salonu, atölyeler ile idari ve teknik mekanlar olan Varto Kültür Merkezi'nin de yakıldığını ve büyük zarar gördüğünü kaydeden Çelik, "Diyarbakır Ziya Gökalp Müzesi'ne yapılan saldırı sonucunda müze binası tamamen tahrip edilmiş, müze envanterinde bulunan yaklaşık 20 eser çalınmış, çok sayıda kitap da yanmıştır. Barbarlar tarih boyunca olduğu gibi şimdi de kütüphaneye, müzeye ve kitaplara saldırdı. Kendisine 'siyasetçi' diyenlerin kışkırttığı barbarlar, çocukların kütüphanesini yaktılar. Kültür merkezini yıktılar" ifadelerini kullandı.

  Diyarbakır da Ziya Gökalp Müzesi yakıldı İZLE #3

  Diyarbakır da Ziya Gökalp Müzesi yakıldı İZLE #4


  Görüş Bildir