Petrol
113.88
0.06%
Euro
17.5048
-0.28%
Dolar
16.6007
-0.49%
Altın
972.79
-0.34%
Borsa
249
-1.54%
Bitcoin
342.804
-1.78%
24ºC
İstanbul
Bulutlu 24 C
  Erdoğan: Hindistan'da katliam cirit atıyor

  Erdoğan: Hindistan'da katliam cirit atıyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hindistan'da Müslümanlara uygulanan zulmü katliam olarak nitelendirerek bu duruma sessiz kalmayacaklarını söyledi.
  • AA
  • 27.02.2020 - 14:45
  • Güncelleme : 27.02.2020 - 14:45

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Siyaset Akademisi'nin açılış dersine katıldı.

  Burada gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan'ın, asıl gündeminde Almanya ve Hindistan'da Müslümanlara yapılan katliamlar vardı.

  Erdoğan: Hindistan da katliam cirit atıyor #1

  "MÜSLÜMAN KATLİAMI VAR"

  Erdoğan, Müslümanlara karşı katliamların cirit attığını söylerek "İşte Almanya’da yaşananlar. 11 Müslüman öldürüldü. Bunun 5’i bizim vatandaşımız. Yürekleri acıyor mu? Yok. Polisler bile sadece seyirci. Hindistan, şu anda tamamen katliamların cirit attığı bir ülke haline geldi. Müslüman katliamı yapılıyor. Kimler yapıyor bunları, Hindular. Bunlar nasıl olacak da dünya barışına destek verecekler. Biz nerede olursa olsun, hakkı hukuku adaleti korumak ve konuşmakla yolumuza devam edeceğiz." ifadelerini kullandı

  Erdoğan: Hindistan'da katliam cirit atıyor VİDEO


  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

  GELECEĞİN SİYASETÇİLERİNİ YETİŞTİRECEĞİZ

  Siyaset Akademisi projesiyle amacımız ülkesine ve milletine siyaset yoluyla hizmet etmek isteyenlere teorik ve pratik zemini hazırlamaktır. 2008 yılında başlayan ve 12 yıldır devam eden Siyaset Akademisi'nde 74 bin kişiye eğitim verildi.

  Erdoğan: Hindistan da katliam cirit atıyor #2

  'Siyaset, akademide başlar' sloganıyla gerçekleşecek 9 haftalık eğitim-öğretim sonrası yapılacak sınavda 70 puanı alanlara, başarı sertifikası verilecektir. Akademiye eğitim için başvuranların 3'te 2'sinin teşkilatlarımızda görev almayanlardan oluşması, buranın geleceğin siyasetçilerini yetiştireceğine işaret ediyor.

  Erdoğan: Hindistan da katliam cirit atıyor #3

  AK PARTİ BİR SİYASET OKULUNA DÖNÜŞMÜŞTÜR

  AK Parti'nin Gençlik Kolları'nda siyasete atılan arkadaşlarımızdan genel başkan yardımcısından, belediye başkanlığına her seviyeye gelenler var. Kadın Kolları'ndan gelip de en üst yönetime çıkanlar bulunuyor. Bu tablo AK Parti'nin bizatihi kendisinin bir siyaset okuluna dönüştüğünü gösteriyor.
  Ülkemizde bir süredir siyasetin ve siyasetçinin itibarını düşürmeye yönelik kampanyalar yürütülüyor. Ne kadar çok vatandaşımız partilerde aktif görev alırsa, siyasetin kalitesi de o derece artar.

  Erdoğan: Hindistan da katliam cirit atıyor #4

  Ülkemizde bir süredir bilinçli bir şekilde siyasetçinin itibarını düşürmek için kampanyalar yürütülüyor. AK Parti'nin üye sayısının 10.5 milyona yakın olması, milletimizin siyasete ilgisini gösteriyor. Gönlünü kazanamadığınız kimseyi partinize üye yapamazsınız.

  Erdoğan: Hindistan da katliam cirit atıyor #5

  HUKUKİ ENGELİ OLMAYAN HER İNSANI PARTİMİZE DAVET EDİYORUZ

  Hukuki olarak engeli olmayan her insanı potansiyel bir üye olarak görüyoruz ve partimize davet ediyoruz. Arkadaşlarımız kapı kapı gezerek icraatlarımızı anlatmalı ve partimize yeni üyeler kazandırmalılar. AK Parti'ye Ocak ayında 45 bin yeni üye katıldı.
  Siz zaten tek partili dönemden bu yana aynı şeyi söylediniz. 'Geldik geliyoruz' diyorsunuz ama bu millet size bunu emanet etmez. Siz bu millete çok eziyet ettiniz. Tarih boyunca nice iktidarlar gelip geçmiştir işte dün Hüsnü Mübarek öldü. Kimse kalıcı değil.

  Erdoğan: Hindistan da katliam cirit atıyor #6

  KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ

  Bay Kemal'in ağzından bir şeyler çıkıyor, geliyorlarmış. Aç tavuk kendini buğday ambarında sanarmış. Siz tek partili günden beri hep aynı şeyi söylüyorsunuz.
  Siz zaten tek partili dönemden bu yana aynı şeyi söylediniz. 'Geldik geliyoruz' diyorsunuz ama bu millet size bunu emanet etmez. Siz bu millete çok eziyet ettiniz. Tarih boyunca nice iktidarlar gelip geçmiştir işte dün Hüsnü Mübarek öldü. Kimse kalıcı değil.

  Erdoğan: Hindistan da katliam cirit atıyor #7

  SADECE ULAŞIMDAN BİR ÖRNEK VEREYİM...

  Eğitim'den sağlığa ve diğer tüm alanlarda eserlerimiz mevcut. Bizim yaptıklarımızın onlarla mukayesesi dahi yapılmaz. Sadece ulaşımdan bir örnek vereyim. Cumhuriyet tarihinde 6 bin 100 kilometre bölünmüş yol yapılmış biz sadece 22-23 bin kilometre bölünmüş yol yaptık. Üniversitelerimizin olmadığı il kalmadı.

  Erdoğan: Hindistan da katliam cirit atıyor #8

  BU HASSASİYETİ YÜREĞİNDE HİSSETMEYENLER...

  Bu emaneti namusumuz bilerek üzerine titremeli, hakkını vermek için gayret göstermeliyiz. Bu hassasiyeti yüreğinde hissetmeyenden siyasetçi de olmaz, yönetici de olmaz. Sadece makam, para için siyaset yapanlar gün gelince unutulup gitmeye mahkumdur. Günü kurtarmanın değil, geleceğe eser bırakmanın şuuruyla çalışır.

  BU ANLAYIŞ İLE 18 SENEDİR ÇALIŞIYORUZ

  Bizler bu anlayışla 18 senedir çalışıyoruz, Türkiye'nin 81 vilayetini eserlerimizle donattık. Eğitimden sağlığa, ulaşımdan adalete... Bu alanların hepsinde eserimizin olmadığı il yok.

  Erdoğan: Hindistan da katliam cirit atıyor #9

  ERBAKAN'IN ÖLÜMÜNÜN 9. YIL DÖNÜMÜ

  Asli işinizin millete hizmet olduğunu asla unutmayın. Siyasette sembol isimler vardır. Bugün rahmetli Erbakan Hocamızın 9. vefat yıl dönümü. Kendisiyle beraber siyasette çok mücadele verdik. Erbakan Hocamızdan ben çok şey öğrendik. Merhum hocamız tüm ömrünü öğrenmeye, öğretmeye adamıştı. Kendisi büyük bir ilim, siyaset ve devlet adamıydı. Tüm ömrünü bu millet ve ümmet için çalışmaya adamıştı. Bu ülkenin kendi silahını, sanayisini üretebileceğine inanıyordu. Anadolu'daki insanlara fırsat gösterilmesi gerektiğini söylemiştir. Kendisine bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum.

  EĞİTİMDE ÇOK ÖNEMLİ ADIMLAR ATTIK

  Türkiye'de eğitimde 12 yıllık zorunlu eğitimi getirerek, katsayı problemini kaldırarak, seçmeli dersler oluşturarak yeni bir dönemi başlattık. Öğretmen sayısını 946 bine çıkardık. Üniversite sayısını 207'ye çıkardık. Tüm şehirlerde üniversite var. Yurtların yatak kapasitesini 677 bine çıkardık. Öğrenci sayısını 8 milyona yükselterek isteyen her öğrencimize üniversite alma imkanı getirdik."

  Hindistan'da Müslümanlara eziyet sürüyor HABERİ

  Erdoğan: Hindistan da katliam cirit atıyor #10  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir