Euro
9.7139
-0.03%
Dolar
8.1413
-0.1%
Altın
454.26
0.05%
Borsa
1.376
-1.24%
Bitcoin
491.060
0.30%
Vakıf Katılım
kalan süre
Sahur
04:54
Öğle
06:24
İkindi
13:10
İftar
16:50
Yatsı
19:46

  Eskişehir'de ayakkabılı eylem

  Eskişehir'de kürt sorununu protesto eden ÖDP üyeleri, açtıkları pankartın yanına ölenleri temsilen ayakkabılar bırakıp eylem yaptı.
  • DHA
  • 20.12.2015 - 17:10
  Eskişehir'de ayakkabılı eylem

  Eskişehir de ayakkabılı eylem #1

  İstiklal Mahallesi Porsuk Bulvarı'nda toplanan Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) üyesi yaklaşık 40 kişi basın açıklaması yaptı. Gruptakiler ilk olarak 'Kürt sorununda barış ve birarada yaşam için ses verelim' yazılı pankartı yere bıraktı.

  AYAKKABI KOYDULAR

  Ankara'da ve Suruç'taki bombalı saldırılar ile sokağa çıkma yasağının olduğu il ve ilçelerde ölenler için yanlarında getirdikleri kadın, erkek ve çocuk ayakkabılarını pankartın yanına bırakan ÖDP'liler 'Biraradayız, birarada yaşamı savunacağız', 'Ankara'dan Cizre'ye halklar kardeştir', 'Savaşa hayır, barış hemen şimdi' ve 'Özgür basın susturulamaz' şeklinde slogan attı ardından da 5 dakika süreyle oturma eylemi yaptı.

  Eskişehir de ayakkabılı eylem #2

  "KÜRT HALKININ CAN VE MAL GÜVENLİĞİ SAĞLANMALIDIR"

  ÖDP İl Başkanı Zekiye Öztürk yaptığı konuşmada, Türkiye'nin hızla geri dönülmesi mümkün olmayan bir uçuruma sürüklendiğini öne sürdü. Öztürk şöyle davam etti:

  "AKP- Saray rejimi hem bölgede, hem de içeride daha fazla savaş politikası ile Suriyeleşmeyi derinleştiriyor. Cizre'de, Silopi'de, Diyarbakır'da aylardır süren kuşatma geride ölümün indiği kentler bırakıyor. Her bomba, her ölüm ülkenin doğusuyla- batısını birbirinden koparıyor. Türk ve Kürt halkı arasında telafisi mümkün olmayacak bir kopuş ortaya çıkarıyor. Göçlerle, yıkılan- yakılan evlerle şehirlerimize, ülkemize ölüm iniyor. AKP Kürt illerindeki kuşatmayı kaldırmalı, sokağa çıkma yasaklarına son vermeli, operasyonları durdurmalıdır. Kürt halkının can ve mal güvenliği sağlanmalıdır. PKK, buna paralel silahları susturmalı, şehir savaşını durdurmalıdır. Kürt sorunun demokratik çözümü için, parlamento içindeki ve dışındaki tüm güçlerin katıldığı açık bir süreç başlatılmalıdır"

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir