Euro
15.2895
0.30%
Dolar
13.4328
0.06%
Altın
795.9000
0.02%
Borsa
2,042.08
3.14%
Bitcoin
569.582
-1.65%
2ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 2 C
  Genç kızı otobüse bindirmediler: Bizi günaha sokuyorsun

  Genç kızı otobüse bindirmediler: Bizi günaha sokuyorsun

  Fatih'te çarşaflı ve cübbeli bir grup "Bizi günaha sokuyorsun" diye genç kızı otobüse bindirmediler.
  • 12.06.2012 - 13:38

  Genç kızı otobüse bindirmediler: Bizi günaha sokuyorsun #1

  İstanbul Fatih'te eşofmanlarıyla belediye otobüsüne binmek isteyen 21 yaşındaki Yağmur Yılmaz, bir grup çarşaflı kadın ve sarıklı-cübbeli erkek tarafından "Bizi günaha sokuyorsun" denilerek otobüsün içine alınmadığını söyledi.

  Evrensel gazetesinin haberine göre; geçen yıl şortla bindiği otobüste "çıplak bacaklarınla bu otobüste oturamazsın" diyen bir kişinin saldırısına uğrayan 19 yaşındaki Nurcan İbrahimoğlu'nun yaşadıklarına benzer bir olay yaşandı.

  SEN BU OTOBÜSE BİNEMEZSİN

  Pazar günü olduğu için üzerinde eşofmanları ve tişörtüyle işe gittiğini belirten Yılmaz, Edirnekapı'da bulunan üst geçitte, Vezneciler yönüne giden bir belediye otobüsüne binmek isterken engellendiğini anlattı.

  Genç kadın, otobüs merdivenlerine yönelmek üzereyken, aralarından sarıklı-cübbeli erkeklerin ve çarşaflı kadınların bulunduğu 15 kişilik bir grup tarafından otobüse bindirilmediğini belirtti. Kadınların otobüs merdivenlerinde önünü keserek, "Sen bu otobüse binemezsin" dediklerini aktaran Yağmur Yılmaz, bunun üzerine kendisini engelleyen kadınlara "Bu otobüse binmek herkesin hakkıdır" dediğini, ancak kadınların "Eğer sen binersen biz günaha gireriz, bizi günaha sokuyorsun" diye yanıt verdiklerini söyledi.

  ÇEVREDEKİLER DE OTOBÜS ŞOFÖRÜ DE TEPKİSİZ KALDI

  Gruptaki sarıklı ve cübbeli erkeklerin de kendisine sözlü tacizde bulunarak, "Başı açık, yazık yazık şuna bak!" şeklinde sözler sarfettiklerini kaydeden Yağmur Yılmaz, otobüsün içindeki başka yolcuların ve durakta kendisi gibi otobüs bekleyen başı açık kadınların olduğuna, ancak hiç kimsenin tepki vermediğine dikkat çekti. Yılmaz, aynı şekilde otobüs şoförünün de yaşananlar karşısında tepkisiz kaldığını vurguladı.


  Görüş Bildir