Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
564.199
1.65%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  Hanefi Avcı'dan cemaatle mücadele açıklaması

  Hanefi Avcı, hükümet değişse bile iktidarı kurabilecek tüm partilerin Fethullah Gülen cemaatiyle mücadele edeceğine inandığını söyledi.
  • İHA
  • 20.06.2015 - 16:34
  Hanefi Avcı'dan cemaatle mücadele açıklaması

  Hanefi Avcı dan cemaatle mücadele açıklaması #1

  Devrimci Karargah örgütüne yardım ettiği iddiasıyla görevi başındayken 2010 yılında tutuklanan, Anayasa Mahkemesi’nin hak ihlali tespiti ile daha sonra tahliye olan Eski Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, Adana’da paralel yapıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

  KİM İKTADARA GELİRSE GELSİN CEMAATİN YAPTIKLARINA MÜSAADE ETMEZ

  Seçim döneminde siyasi partilerin politik olarak cemaati eleştiremediği kanaatinde olan Avcı,"Esas noktada bütün siyasi partilerin aynı görüşte olduğu kanaatindeyim. Kim iktidara gelirse gelsin, hiçbir siyasi parti böyle bir şeyi kabullenemez. Cemaatin devlet için yaptıkları olaylara kimse müsaade etmez" şeklinde konuştu.

  Söylediklerinin önümüzdeki günlerde görüleceğini anlatan Avcı, muhalefet partilerinin de, hükümeti kuracak iktidarın da hukuk noktasında bu yapıya karşı duracaklarını düşündüğünü ifade etti. Paralel yapının kabul edilmesi halinde demokrasinin inkar edilmiş olacağını vurgulayan Avcı, şöyle devam etti:

  "CEMAATİN SOKAKTA DA HALKTA DA TABANI YOK"

  "Demokrasi, seçilmiş siyasi partilerden oluşan yönetimse ve onların siyasi sahada etkinliğiyse cemaatin bu sahaya girmesini hiçbir hukuk kabul etmez. Hiçbir siyasi parti kendi varlığının tersini iddia eden, kendi varlığına aykırı olan bir siyasi teşkilatı kabul etmez. Zaten geçmişte yaşananlara bakarsanız da her 3 partinin de cemaatten gördüğü zararlar hesaplanamayacak kadar büyüktür. En son iktidarın gördüğü zararlar hepsinden daha büyüktür. O açıdan, siyasi partilerin farklı bir görüş olacağı kanaatinde değilim. Seçimlerde görüyorsunuz ki sokakta tabanı bile yok cemaatin, halkta da karşılığı yok."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir