İHA

İstanbul'un ilçesinde Ferahevler Mahallesi Balabandere Caddesi'nde akşam saatlerinde otluk alanda bilinmeyen bir nedenle çıktı.

Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangın geniş bir alana yayıldı.

Yangını söndürmek için çalışmalar başladı

İhbar üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

İtfaiye ekipleri yangını söndürmek için çalışma başlattı.

Valilikten açıklama: Yangın kontrol altında

İstanbul Valiliği tarafından çıkan yangına ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“17.06.2024 Pazartesi günü saat 17.00 sıralarında Sarıyer İlçesi Ferahevler Mahallesi’nde bulunan Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne ait ağaç depolama alanında yangın çıkmıştır. Yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle saat 22.30’da kontrol altına alınmıştır. Ancak rüzgarın etkisiyle kısmi yanmalar yer yer devam etmektedir. İtfaiye ekipleri, depolama alanının tahta malzemelerden oluşmasından dolayı, içten yanma ihtimaline karşı soğutma çalışmalarına devam etmektedir. Yangında ölen ya da yaralanan yoktur. İtfaiye ekiplerinin içten yanma riskine karşı yürüttüğü soğutma çalışması, bir süre daha devam edecektir”

"Endişelenecek bir durum yok, ölen, yaralanan kimse yok"

Bölgeye gelerek söndürme çalışmalarına ilişkin bilgi alan Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu, yangının ağaç dallarının depolandığı alanda çıktığını, otluk ya da ormanlık alanda yanmanın söz konusu olmadığını belirtti.

Aksu, şunları kaydetti:

"Burası yaklaşık 10 yıldır budanan ağaçların ve çalı çırpıların depolandığı bir alan. Biz bayramdan önce Büyükşehir Belediyemiz ile görüşmüştük, bayramdan sonra burayı Büyükşehir'in atık depolama alanına deplase edecektik. Bir talihsizlik oldu. Bugün akşam üzeri burada yangın çıktı. Herkes seferber oldu ve tamamen kontrol altına alınmış durumda. Arada bir alevlerin artmasından vatandaşlarımız endişelenmesin. İş makineleriyle alttaki alanların da soğutulması amacıyla yapılan bir çalışma. Birkaç saat daha bu çalışmalar devam edecek. Endişelenecek bir durum yok, ölen, yaralanan kimse yok."

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)