Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
563.005
-0.57%
16ºC
İstanbul
Hafif yağmur 16 C
  Maltepe Belediyesi 3 sokak köpeğini işe aldı

  Maltepe Belediyesi 3 sokak köpeğini işe aldı

  İstanbul Maltepe Belediyesi'nde sokağa terk edilen üç köpek, Arama Kurtarma Müdürlüğü'nde göreve başladı.
  • 23.01.2015 - 19:44

  maltepe

  Maltepe Belediyesi, sokağa terk edilen üç köpeğin Arama Kurtarma Müdürlüğü’nde göreve başladığını duyurdu.

  Yurdun dört bir yanından sokak hayvanlarının yaşadığı zorluklar ve maruz kaldıkları kötü davranışlarla ilgili haberler gelirken Maltepe Belediyesi’nden örnek olacak bir mesaj paylaşıldı.

  "3 DOSTUMUZ ÇALIŞMAYA BAŞLADI"

  Maltepe Belediyesi Twitter hesabından paylaştığı mesajında 3 sokak köpeğinin Arama Kurtarma Müdürlüğü’nde göreve başladığını duyurdu. Mesajda “Sokağa terk edilen 3 dostumuz Arama kurtarma Müdürlüğümüzde çalışmaya başladı” ifadeleri kullanıldı. Paylaşılan mesajda ayrıca görenleri tebessüm ettiren bir de fotoğraf kullanıldı.

  MESAJDAKİ FOTOĞRAF GÜLDÜRDÜ

  Paylaşılan mesajda ayrıca görenlerin gülümsemesine neden olan bir fotoğraf kullanıldı.

  Maltepe Belediyesi 3 sokak köpeğini işe aldı #2

  O FOTOĞRAFIN HİKAYESİ

  Arama Kurtarma amiri Umur Zamanoğlu büyük ilgi çeken fotoğrafın hikayesini anlattı. Zamanoğlu, “Köpeklerin çok ilginç bir drama yeteneği var. Aslında anlıyorlar sizin konuşmalarınızı. Eğitimleri bittiğinde hava çok soğuktu. ‘Odama getirin’ dedim. Köpekler benim odama geldiler o kış gecesi. Sürekli insanları taklit ediyorlar. Odadaki koltuklar boş olunca hemen oralara oturdular. Bir arkadaşım da o anda deklanşöre bastı” dedi.

  Köpeklerin şu anda görevde olduğunu birinin stajyer olduğunu belirten Zamanoğlu, “Canlı arama eğitim aldılar. Maltepe ormanlık alanları bol bir ilçe örneğin ormanda biri kaybolduğunda köpeklerimiz arama kurtarma çalışmasında katılacak” diye konuştu.

  "İNSANLAR ONLARI İSTEMEDİ ONLAR İNSANLAR İÇİN ÇALIŞACAK"

  Eğitim alan köpeklerin hiçbirinin cins köpek olmadığını ifade eden Umur Zamanoğlu, "Hepsi sokak köpeği. Küçük olan köpek büyüdükten sonra çok tüy döktüğü için sahipleri terk ediyor. Sağ taraftaki köpek Tuzla barınağından alındı. Ortada oturan Oskar ise sahibi bir denizci arkadaşımızdı yeni taşındıkları evde köpek beslenmesine müsaade etmeyince arkadaşlarına emanet ettiler. Ancak daha sonra bize verdi. İnsanlar onları istemedi onlar insanlar için çalışacak" diye sözlerini tamamladı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir