Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
480.200
1.35%
31ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 31 C

  Manisa'da meteor düştü iddiası

  Salihli ilçesinde gökyüzünü birkaç saniyeliğine aydınlatan ve meteor (göktaşı) olduğu öne sürülen ışık hüzmesi, Marmara Gölü yakınlarında bulunan sazlık alanda yangına sebep oldu.
  • İHA
  • 19.08.2020 - 03:19
  Manisa'da meteor düştü iddiası

  Ege Bölgesi’nde bazı illerde görülen ve Manisa’nın Salihli ilçesinde de fark edilen ışık hüzmesi sonucu, Tekelioğlu ve Pazarköy Mahalleleri arasında sazlık alanda yangın çıktı.

  Salihli’nin Pazarköy Mahallesi Muhtarı Ercivan Konuk, şimşek çakar gibi ışık gördüklerini, bu ışığın ardından Marmara Gölü yakınlarında bulunan sazlık alanda yangın çıktığını söyledi.

  Manisa da meteor düştü iddiası #1

  "ŞİMŞEK ÇAKAR GİBİ BİR IŞIK GÖRDÜK"

  Muhtar Konuk, “Şimşek çakar gibi bir ışık gördük. Bu ışık olayının ardından birçok yerden arandım ve Marmara Gölü yakınlarında bulunan Kocaboyun Mevkii’nde yangın ihbarı aldım.

  Olay yerine geldiğimde çok geniş bir alanda yangın gördüm. Benim ardımdan gelen mahallelimizle birlikte itfaiye gelene kadar yangına müdahale ettik. Yaklaşık 50 dönümlük bir alan farklı farklı noktalardan cayır cayır yanıyordu.

  Ama buraya bir cisim düştü. Ne düştüğünü bilmiyoruz, meteor mu, göktaşı mı düştü bilmiyoruz. Bu bölgede insan eli ile bir yangın çıkması mümkün değil. Bu ışığı çevre mahallelerimiz olan Kemer, Poyrazdamları, Karasavcı, Yeniköy gibi mahallelerden de görenler oldu.” dedi.

  Öte yandan sazlık alanda çıkan yangın, Pazarköy Mahallesi’nden Ali İnanç adlı bir vatandaş tarafından kaydedildi.

  Manisa'da meteor düştü iddiası VİDEO


  Manisa da meteor düştü iddiası #2

  Manisa da meteor düştü iddiası #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir