Petrol
83.91
-1.68%
Euro
19.4066
-0.04%
Dolar
18.6336
0.02%
Altın
1.051
-0.01%
Borsa
4874
0.33%
Bitcoin
315.601
-0.09%
8ºC
İstanbul
Bulutlu 8 C
  Manisa'da zehirlenme olayı ile ilgili gözaltılar

  Manisa'da zehirlenme olayı ile ilgili gözaltılar

  Manisa'da askerlerin zehirlenmesine neden olan firmanın 21 çalışanı gözaltına alındı.
  • Ajanslar
  • 18.06.2017 - 01:47

  Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'ndaki gıda zehirlenmesi tanısıyla askerlerin hastanelere sevk edildiğini, olayla ilgili gözaltı sayısının ise 21'e yükseldiğini açıkladı.

  HAYATİ TEHLİKESİ OLAN ASKER YOK

  Gıda zehirlenmesi konusunda 24 Mayıs'ta yaşanan olayın dün tekrar etmesi nedeniyle ikinci soruşturmanın açıldığını kaydeden Şimşek, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  Manisa da zehirlenme olayı ile ilgili gözaltılar #1

  "Tedavi sonucu, şu an itibariyle hayati tehlike riski olan askerimiz yoktur. Cumhuriyet Başsavcılığımızca meydana gelen mükerrer olay üzerine ikinci bir soruşturma başlatılmış, mağduriyete uğrayan askerlerimizden kan ve idrar örnekleri, akşam yemeğinde servis edilen tavuk ve gıdalardan, kullanılan su ve diğer bütün malzemelerden numune alınmış, bilirkişi incelemesine gönderilmiştir.

  GÖZALTI SAYISI 21'E YÜKSELDİ

  Yürütülen soruşturma kapsamında Manisa Emniyet Müdürlüğümüzde özel bir büro oluşturulmuştur. Çalışmalar titiz bir şekilde devam etmektedir. İlk etapta kışlaya yemek veren yüklenici firmanın denetim, gözetim ve kontrol sorumlusu olarak tesbit edilen 19 kişi şüpheli sıfatıyla gözaltına alınmış, bu sayı an itibariyle 21'e ulaşmıştır."

  Manisa da zehirlenme olayı ile ilgili gözaltılar #2

  Konuyla ilgili detaylı bir çalışma yapıldığını, her türlü emarenin araştırıldığını bildiren Şimşek, kamuoyunun provokasyona meydan verecek yaklaşımlardan uzak durması gerektiğini de bildirdi.

  VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

  Bu arada gözaltına alınan şirket çalışanları sağlık kontrolü için Manisa Devlet Hastanesine getirildi. Kontrolleri yapılan şüphelilere hastane çıkışında etrafta bekleyen vatandaşlar tepki gösterdi. Şüpheliler, işlemleri için emniyete götürüldü.

  Bu arada, Manisa Devlet Hastanesi'ne getirilerek serum verilen 70 asker, doktor kontrolünün ardından taburcu edildi.


  Görüş Bildir