Euro
10.3999
-0.28%
Dolar
8.8569
-0.12%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
388.343
2.25%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C
  Neşet Ertaş'ın evi soyuldu

  Neşet Ertaş'ın evi soyuldu

  İzmir'de hayatını kaybeden büyük usta Neşet Ertaş'ın Karabağlar ilçesindeki evine hırsız girdi.
  • 07.10.2012 - 00:50

  Neşet Ertaş ın evi soyuldu #1

  Vefatıyla yediden yetmişe tüm Türkiye'yi yasa boğan halk ozanı Neşet Ertaş'ın ailesi hırsızlık şokuyla sarsıldı. Bir süre Almanya'da yaşadıktan sonra evim dediği İzmir'in Karabağlar İlçesi'ne yerleşen Ertaş'ın müze haline getirilmesi planlanan evi kimliği henüz belirsiz 2 kişi tarafından soyuldu. Ertaş'ın Karabağlar'daki evine giren hırsızlar, sanatçının özellikle konserlerinde kullandığı ve 'en sevdiğim' dediği yeğeninden hediye olduğu öğrenilen üzerinde Atatürk motifi bulunan bağlamasının da aralarında bulunduğu 3 sazı ile özel eşyalarını çaldı.

  ERTAŞ'IN OĞLUNDAN AÇIKLAMA

  Türk Halk Müziği Sanatçısı Neşet Ertaş 'ın oğlu Hüseyin Ertaş ,"Babam yoğun bakımdayken manevi değeri yüksek olan bir sazı ile bazı özel eşyaları evden alınmış" dedi. Oğul Ertaş, "Duyduğumuz kadarıyla ev kapalıyken iki kişi eve gelip, bu olayı gerçekleştirmiş. Durumu polise bildirdik" ifadelerini kullandı. Haberin devamı için tıklayın...

  POLİSTEN SIKI TAKİP

  Yakınlarının eve gelip hırsızlığı fark etmesi üzerine olaydan haberdar olan İzmir Emniyet Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı. Olay yeri inceleme ekipleri evde parmak izi incelemesi yaptı. Hırsızların kimliğinin tespit edilmesi için son teknoloji ekipmanlar kullanıldı.

  NEŞET ERTAŞ'IN EVİ SOYULDU MU

  Neşet Ertaş ın evi soyuldu #2

  BAŞBAKAN ERDOĞAN TALİMAT VERDİ

  Evde yapılan incelemede kapı ve pencerelerde herhangi bir zorlamanın olmadığı belirtildi. Hırsızlığı yapan kişilerin Ertaş'ın herhangi bir yakınının olup olmadığı konusunda da araştırmanın sürdüğü kaydedildi. Hırsızlık olayından haberdan olan Başbakan Tayyip Erdoğan'ın hırsızların bulunması için İzmir İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay'a talimat verdiği öğrenildi.

  HIRSIZLIK BULGUSUNA RASTLANMADI

  Emniyet yetkilileri, evde yapılan incelemede hırsızlık bulgularına rastlanmadığını ifade ederek, olayın hırsızlık olmadığını bildirdi. Yetkililer, kaybolan eşyaların aile içinden birileri tarafından alınmış olabileceğini kaydetti. Ertaş'ın komşularından Mustafa Hayırlı, iş yerinin Neşet Ertaş'ın evinin tam karşısında olduğunu ve bugüne kadar eve yönelik şüpheli hiçbir durum gözlemlenmediğini belirtti.

  AİLE İÇİ MESELE

  Olayın hırsızlık olduğuna inanmadığını ifade eden Hayırlı, "Neşet Babayı bu mahallede herkes sever, hiç kimsenin böyle bir şey yapacağına inanmıyorum. Bu konuda, başka nedenler de olabilir" dedi. Ertaş'ın diğer komşuları da olayın hırsızlık değil, aile içi bir meseleden kaynaklandığını savundu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir