Euro
10.7909
0.38%
Dolar
9.2389
0.29%
Altın
530.8
0.57%
Borsa
1.433
0%
Bitcoin
592.735
-0.42%
11ºC
İstanbul
Açık 11 C

  Ortaköy Viyadüğü tehlike saçıyor

  15 Temmuz Şehitler Köprüsü Ortaköy Viyüdüğü'nden kopan parçalar, vatandaşları korkutuyor. Önlem alınmadığını belirten mahalle sakinleri, köprüden dökülen suların da evlerini bastığını söyledi.
  • DHA
  • 29.09.2021 - 10:40
  • Güncelleme : 29.09.2021 - 11:13
  Ortaköy Viyadüğü tehlike saçıyor

  İstanbul'un Beşiktaş ilçesi Ortaköy Mahallesi'nde, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Ortaköy Viyadüğü'nden koparak düşen parçalar nedeniyle vatandaşlar tedirginlik yaşıyor.

  Üzerlerine her an taş parçası geleceği korkusuyla viyadük altından geçmek zorunda kalanlar, her seferinde yetkililere bildirmelerine rağmen soruna çözüm bulunamamasından şikâyetçi.

  Vatandaşlar ayrıca, köprüden akan suların, güçlendirme çalışmalarının ardından yığıntı olarak bırakılan toprakta birikerek evlerini bastığını söyledi.

  KOLUNDAN YARALANDI

  Çocukluğundan bu yana Ortaköy'de ikamet eden Ahmet Yılmaz, mahalleli olarak yaşadıkları tehlikeleri şöyle anlattı:

  "Bu taş buraya düşen ilk taş değil. Daha önce de 3-4 kere düştü. Buradaki bir arabanın üzerine de düştü. Bizim bir komşu köpek gezdiriyordu onun da koluna düştü. Allah göstermesin kafasına düşseydi hayatını kaybederdi. Bir Ramazan Bayramı'nda bir komşumuzun misafirinin arabasının üzerine düştü.

  Ortaköy Viyadüğü tehlike saçıyor ViDEO

  EVLERİ SU BASIYOR

  Problem sadece bu değil. İzolasyon olmadığı için su toplanıyor. Su aşağıya indiği için hem köprüyü mahvediyor hem de bu kenarlarda toprak toplanıyor. Su onu indiriyor, evlerimizi su basıyor. Bunları hem İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne hem partilere söyledik. Hepsi adım adım biliyorlar. Kimse bir çözüm bulmadı. Köprüden gelen su bunlara neden oluyor. Su aşağıya indiği zaman toprağı da indiriyor . Bizim evlerimizi su basıyor. Köprü 50 yıllık köprü, sadece ayakları tamir edildi. Birçok problem meydana geliyor. Zincirleme bir problem, tek bir problem değil."

  Ortaköy Viyadüğü tehlike saçıyor #1

  “KÖPRÜNÜN ÜSTÜNÜ YAPTILAR, ALTINI YAPMADILAR”

  Mahalle sakinlerinden Arman Bahçeli ise "İlgilenmiyor kimse, sular bile yukarıdan aşağıya geliyor. Yazık, insanlar arabalarını koyuyor. Çok yanlış bir şey. İnsanlar o yoldan yürüyorlar bunu da önlemek lazım. Aşağıdan insanlar geliyor, araçlarını buraya park ediyor. İnsanlar bu yoldan yürümek zorunda kalıyor. Bu köprü ne olacak böyle bilmiyorum. Köprünün üstünü yaptılar, altını yapmadılar. Bir şey yapılsın ne olur." dedi.

  Ortaköy Viyadüğü tehlike saçıyor #2

  Ortaköy Viyadüğü tehlike saçıyor #3

  Ortaköy Viyadüğü tehlike saçıyor #4

  Ortaköy Viyadüğü tehlike saçıyor #5

  Ortaköy Viyadüğü tehlike saçıyor #6

  Ortaköy Viyadüğü tehlike saçıyor #7

  Ortaköy Viyadüğü tehlike saçıyor #8

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir