Euro
9.0118
0.49%
Dolar
7.4586
1.33%
Altın
437.78
0.06%
Borsa
1.524
-1.43%
Bitcoin
269.000
-4.05%
1ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 1 C

  Rize'de evinin çatısında dev yaban arısı yuvası buldu

  Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Dikkaya Köyü Çay mahallesinde ev sahibinin çatıda bulduğu dev yaban arısı yuvası, ilgi odağı oldu.
  • İHA
  • 01.12.2020 - 05:58
  Rize'de evinin çatısında dev yaban arısı yuvası buldu

  Rize’nin Çamlıhemşin ilçesindeki Dikkaya Köyü Muhtarı Adem Kurkut, evinin çatısında 85 cm uzunluğunda dev yaban arısının yuvasını buldu.

  YAKLAŞIK 1 METRE BOYU VAR

  Muhtar Kurkut’un evinin çatısında ortaya çıkan 85 cm büyüklüğündeki yaban arısı yuvası görenleri şaşırtırken, muhtarın evinin çatı aralığındaki ahşabın altına arıların yaptığı yuva mahallelilerin ilgi odağı haline geldi. Evin sahibi Kurkut, yuvayı çatı aralığında şans eseri fark ettiğini söyledi.

  Rize de evinin çatısında dev yaban arısı yuvası buldu #1

  EVE GİREN ARILARI GÖRDÜ, ÇATIDA BULDU

  Kurkut, "Daha önceden evime giren dev yaban arılarını fark ettim. Bir yuvalarının olabileceğini tahmin ettim ve çatı katına çıkınca şans eseri buldum. Bu yuvayı ilk gördüğümde ne olduğunu anlayamadım. Çok tuhaf bir yapısı var. Sonradan yaptığım araştırma sonucunda dev yabani arı yuvası olduğunu öğrendim" dedi.

  Rize de evinin çatısında dev yaban arısı yuvası buldu #2

  MÜZEYE VERMEK İSTİYOR

  Bu tür dev yabanı arı yuvaları ile ilgili müze olduğunu öğrendiğini belirten Kurkut, bulduğu yuvanın özelliğini yitirmeden bir müzede sergilenmesi için yetkililerden bu yuvayı almalarını veya kendisinin herhangi bir devlet kurumuna teslim edebileceğini ifade etti.

  Rize de evinin çatısında dev yaban arısı yuvası buldu #3

  Rize de evinin çatısında dev yaban arısı yuvası buldu #4

   

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir