Dolar
6.859
0.0189%
Euro
7.7351
-0.0245%
Altın
1792.48
-0.1387%
Borsa
119338.85
0%
G. Altın
395.597
-0.0944%
Bitcoin
63743.1
0.4672%
24ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 24 C
  Rojin'i koruyan 3 polisin şehit olduğu kazada yargı süreci

  Rojin'i koruyan 3 polisin şehit olduğu kazada yargı süreci

  Diyarbakır'da şarkıcı Rojin'i koruyan 3 polisin şehit olduğu kazada yargı süreci başladı. Savcı polislerde hata yok dedi, otomobil sürücüsünün 15 yıla kadar hapsini istedi.
  • 29.01.2015 - 17:48
  Rojin'i koruyan 3 polisin şehit olduğu kazada yargı süreci

  Rojin'i koruyan 3 polisin şehit olduğu kazada yargı süreci #1

  Diyarbakır’da geçen Ağustos ayında, şarkıcı Rojin’i koruyan polis aracına çarparak 3 polisin şehit olmasına neden olan otomobilin sürücüsü 29 yaşındaki Muhsin Öner’in 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması istemiyle yargılanmasına başlandı.

  15 YIL HAPİS CEZASI İSTENDİ

  Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, 3 polisin şehit olduğu kaza ile ilgili başlattığı soruşturmayı tamamladı. Soruşturmayı yürüten savcı, şüpheli Muhsin Öner’in ’Taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma’ suçundan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

  ROJİN: KAZADAN SON ANDA KURTULDUK

  Şarkıcı Rojin Ölker iddianameye yansıyan ifadesinde, "Olay günü Pelin Batu ile birlikte İstanbul’dan Diyarbakır’a geldik. Buradan moral ziyareti için Silopi’deki sığınmacı kampına gidecektik. Mardin karayolu üzerinde seyir halinde iken karşı şeritten çıkan bir araç üzerimize doğru hareket etti. Bizim bulunduğumuz aracın sürücüsü çarpışmadan son anda kurtuldu. Ancak karşı şeritten gelen araç arkada bulunan ve bizi koruyan görevli polislerin aracına çarptı" dedi.

  BİLİRKİŞİ: SÜRÜCÜ YÜZDE 100 KUSURLU

  Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nca bilirkişi olarak atanan Sur İlçe Jandarma Komutanlığı 5’inci Jandarma Trafik Komutanlığı görevlisi Fatih Şahin’in hazırladığı rapor da iddianamede yer aldı.

  Raporda, çarpışma anında şüphelinin aracının hız kadranının 107 km/s’de takılı kaldığı kaydedilerek, bu nedenle aracın hızının çok daha fazla olduğu kanaatine varıldığı vurgulandı. Aracın karşı şeride geçmesi ve diğer araca çarpmasının Karayolları Trafik Kanunu’nda belirtilen asli kusurlardan sayılması gerektiğini belirten bilirkişi, şüpheli Muhsin Öner’in kazanın oluşumunda yüzde 100 kusurlu olduğu kanaatine vardı.

  Rojin'i koruyan 3 polisin şehit olduğu kazada yargı süreci #2

  "AYAĞIM KIRILMIŞTI FRENE TAM BASAMADIM"

  Diyarbakır 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki ilk duruşmada ifade veren tutuklu sanık Muhsin Öner kendini şöyle savundu;

  "Önüme çıkan araca çarpmamak için direksiyonu refüje doğru kırdım. Çok yakın olduğu için fren yapsam kurtaramayacaktım. Refüje çok sert girdiğim için ayağım kırılmış fakat ben farkında değildim. Araç bir türlü fren tutmuyordu. Ayağım kırıldığı için frene tam basamıyordum. Bana çarpan araçta bulunanlar benim olduğum tarafa doğru geldiler ve benim aracımın sol tarafına çarptılar."

  DOSYA ADLİ TIP KURUMU’NA GÖNDERİLDİ

  Duruşmada söz alan Cumhuriyet Savcısı, sanık avukatlarının itiraz ettiği bilirkişi raporunun Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi’ne gönderilmesini talep etti. Duruşmaya kısa bir ara veren mahkeme sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi. Dosyanın incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu’na gönderilmesine karar veren mahkeme, sanatçı Rojin Ölker’in talimatla ifadesinin alınmasına karar verdi.

  Rojin: Keşke ben ölseydim haberiRojin'i koruyan 3 polisin şehit olduğu kazada yargı süreci #3

  Görüş Bildir