Petrol
112.99
0.95%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
480.966
-1.34%
25ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 25 C

  Şemdinli'den cumhuriyet tarihinde ilk kez bir hakim çıktı

  Muğla Milli Eğitim Müdürlüğünde avukatlık yapan Şemdinlili Dilek Balcı, Adalet Bakanlığı sınavını kazanarak cumhuriyet tarihinde ilk kez Şemdinli'den hakimlik eğitimi almaya hak kazan kişi oldu.
  • 27.07.2014 - 16:04
  Şemdinli'den cumhuriyet tarihinde ilk kez bir hakim çıktı

  Şemdinli den cumhuriyet tarihinde ilk kez bir hakim çıktı #1

  Şemdinli lisesini 2006 yılında bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanan Dilek Balcı, mezuniyetinin ardından Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünde avukat olarak göreve başladı. Bir yıldır Muğla'da görev yapan Balcı, Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yazılı ve Sözlü Sınavını kazanarak, tarihinde ilk kez Şemdinli'den hakimlik eğitimi almaya hak kazanan kişi oldu.

  ÇEVREMDEKİLERİ DİNLEMEDİM

  Bir yıllık bir eğitimin ardından atamasının yapılacağını belirten Balcı, "Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı yazılı ve sözlü sınavlarına hazırlandım. Çevremdekiler, doğuya ve özellikle Şemdinlili birisine hakimlik vermeyeceklerini söylediler. Ben bunların hiçbirini dinlemedim. Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yazılı ve Sözlü Sınavını kazanarak cumhuriyet tarihinde ilk kez Şemdinli'den hakimlik eğitimi almaya hak kazan kişi oldum" diye konuştu. Arıcılık yaparak geçimini sağlayan ve kızıyla gurur duyduğunu söyleyen baba Lezgin Balcı ise, "38 yıldan beri Şemdinli'de arıcılık yapıyorum. Burada zor şartlar altında çocuklarımızı okutuyoruz. Çünkü ilçede eğitim imkanları çok kısıtlı. Ancak bu kısıtlı imkanlara rağmen ilçemizde çok başarılı öğrencilerimiz var. Umarım ilçemiz bundan sonra da böyle başarılar yaşar" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir