Dolar
8.3615
0.8831%
Euro
9.7166
0.3687%
Altın
1878.59
0.5739%
Borsa
1112.37
-1.2972%
G. Altın
504.551
1.4409%
Bitcoin
113827.42
1.0719%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C

  Hakkari'de yılan korkusuyla yeni ev yapıyorlar

  Evlerini yılan basan baba, eşi ve çocukları ile birlikte ağabeyinin evine yerleşti. 4 ay sonra eve dönen ailenin yılan korkusu nedeniyle yaptıkları yeni eve, komşuları yardım etti.
  • DHA
  • 06.10.2020 - 10:24
  Hakkari'de yılan korkusuyla yeni ev yapıyorlar

  Hakkari Yüksekova'ya 12 kilometre uzaklıktaki Bataklı köyünde, tek katlı toprak evde yaşayan 6 kişilik Ataş Ailesi, havaların ısınmaya başladığı mayıs ayından itibaren evlerinde görülen yılanlar yüzünden korku dolu günler yaşadı.

  Geçen yıl Multiple Skleroz (MS) hastalığına yakalanan, bu nedenle de yürüyemeyen Davut Ataş ve ailesi, boyları 1 metreyi aşan yılanlar yüzünden 5 Mayıs'ta ise evlerini terk etmek zorunda kalarak, ağabeyinin evine yerleşti.

  YILAN KORKUSU BİTMEDİ, YENİ EVE BAŞLADILAR

  Havaların yeniden soğumaya başlaması nedeniyle yaklaşık 2 hafta önce tekrar kendi evlerine dönen ailenin sıkıntıları bitmedi. Yaşadıkları korku nedeniyle aile, evin giriş bölümü ve bir tarafı da camekanlı olan hole yerleşti. Yakınları ve köylüler, Ateş Ailesi için yeni bir ev yapmaya karar verdi. Temeli atılan evin de havalar soğumadan bitirilmesi hedefleniyor.

  Hakkari'de yılan korkusuyla yeni ev yapıyorlar VİDEO

  "ÖNÜMÜZ KIŞ, HAYIRSEVERLERDEN YARDIM BEKLİYORUZ"

  Davut Ataş’ın ağabeyi Sabri Ataş, "Evin temelini atmaya başladık. Köylüler beraber 3 gündür el birliğiyle getirdiğimiz taşlarla temelini yapıyoruz. Önümüz kış ve zaman daraldı. Malzememiz eksik. İmkanlarımız kısıtlı, kardeşim ailesi ile birlikte zor günler yaşayınca ev yapmaya karar verdik. Yetkililerden ve hayırseverlerden de yardım bekliyoruz." dedi.

  Hakkari de yılan korkusuyla yeni ev yapıyorlar #1

  "YILANLARDAN KURTULMAK İSTİYORUZ"

  Ailenin büyük oğlu 12 yaşındaki Hasan Yusuf Ataş da yılanlar nedeniyle 5 ay önce evi terk etmek zorunda kaldıklarını belirterek, “Evimiz yılanlarla dolu içinde yaşamaya korkuyoruz. Amcalarım ve konuşlarımızın yardımıyla temelini attık, ben de onlara yardım etmeye çalışıyorum. Yetkililerden bize yardım etmelerini ve yılanlardan kurtulmak istiyoruz." dedi.

  Hakkari de yılan korkusuyla yeni ev yapıyorlar #2

  Hakkari de yılan korkusuyla yeni ev yapıyorlar #3

  Hakkari de yılan korkusuyla yeni ev yapıyorlar #4

  Hakkari de yılan korkusuyla yeni ev yapıyorlar #5

  Hakkari de yılan korkusuyla yeni ev yapıyorlar #6

  Hakkari de yılan korkusuyla yeni ev yapıyorlar #7

  Hakkari de yılan korkusuyla yeni ev yapıyorlar #8

  Hakkari de yılan korkusuyla yeni ev yapıyorlar #9

  Hakkari de yılan korkusuyla yeni ev yapıyorlar #10

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir