Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
498.253
-5.63%
1ºC
İstanbul
Kar 1 C

  Zonguldak'ta madenciler, Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı

  Zonguldak'ta madenciler, Anadolu Ajansının düzenlediği 'Yılın Fotoğrafları' oylamasına katıldı.
  • AA
  • 27.12.2020 - 01:07
  Zonguldak'ta madenciler, Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı

  "Karaelmas" olarak bilinen kömürü yeryüzüne çıkaran Zonguldaklı maden işçileri, AA muhabirleri ve foto muhabirlerinin yurt içi ve dışında çektiği fotoğrafları tek tek inceleyerek "haber", "yaşam" ve "spor" kategorilerindeki karelere oy verdi.

  Maden işçisi Vural Saraç, haber kategorisinde Özkan Bilgin'in "Van'da çığ felaketi", spor kategorisinde Fecri Barlık'ın "Lastiklerden voleybol sahası" ve yaşam kategorisinde Orhan Çiçek'in "Suriyeli Hane'nin yüzü doku nakliyle güldü" fotoğraflarını oyladı.

  Zonguldak ta madenciler, Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı #1

  "HER FOTOĞRAF AYRI BİR HİKAYE"

  Fotoğrafların birbirinden değerli olduğunu belirten Saraç, şunları söyledi:

  "Her fotoğraf içerisinde ayrı bir hikaye, ayrı bir duygusallık barındırıyor. Bu fotoğrafların ortaya çıkması ve bizlere ulaşmasında emeğe geçenlere teşekkür ederim. Her işin kendine has zorlukları olduğu gibi basın emekçilerinin de var, kolay bir iş yapmıyorlar. Kendimize yakın gördüğümüz, içimize dokunan fotoğrafları seçmeye çalıştık. Özellikle Van'da gerçekleşen çığ olayında kurtarma ekibinin içerisinde yer alan Mehmetçiğimizin görüntüsüne oyumu kullandım."

  Zonguldak ta madenciler, Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı #2

  "VAN'DA ÇIĞ FELAKETİ"

  Maden işçisi Yüksel İncebacak da haber kategorisinde Özkan Bilgin'in "Van'da çığ felaketi", spor kategorisinde Fecri Barlık'ın "Lastiklerden voleybol sahası" ve yaşam kategorisinde Band Kanani'nin "Kabe'de koronavirüs sessizliği" fotoğraflarını oyladı.

  Zonguldak ta madenciler, Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı #3

  "MEHMETÇİK DE BİZİM GİBİ ZOR ŞARTLARDA GÖREV YAPIYOR"

  Fotoğrafları seçmekte zorlandığını anlatan İncebacak, "Mehmetçiklerimiz de bizler gibi zor şartlarda görev yapıyor. Benim yeğenim de komando. O da zor şartlarda görev yapıyor. O nedenle o fotoğrafı seçtim. Allah onlara yardım etsin, kolaylıklar versin." dedi.

  Zonguldak ta madenciler, Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı #4

  "LASTİKLERDEN VOLEYBOL SAHASI"

  Maden işçisi Güven Aytekin ise haber kategorisinde Özkan Bilgin'in "Van'da çığ felaketi", spor kategorisinde Fecri Barlık'ın "Lastiklerden voleybol sahası" ve yaşam kategorisinde Enver Hancı'nın "Palu köprüsünde yolculuk" fotoğraflarına oy verdi.

  Zonguldak ta madenciler, Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı #5

  Mehmetçik fotoğrafının kendisini en çok etkilediğini aktaran Aytekin, hangi fotoğraf olursa olsun ilk gördüğünde beğendiklerinin arasında "bayrak" ve "Mehmetçik" olduğunu dile getirdi.

  Zonguldak ta madenciler, Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı #6

  Zonguldak ta madenciler, Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı #7

  Zonguldak ta madenciler, Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı #8


  Görüş Bildir