taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7922
6.4721
1490.58
98415.34
277.611
46449.17

İran'da kargo uçağı düştü: 16 ölü

İran'ın başkenti Tahran'a bağlı Sefadeşt kırsalında, bir kargo uçağı düştü. Uçakta bulunan 17 kişiden 16'sı yaşamını yitirirken pilot kurtarıldı.

DHA | 14.01.2019 - 09:05..
Whatsapp ile paylaş

Bişkek'ten Tahran'ın batısında bulunan Peyam Havaalanı'na gitmekte olan Boeing 707 tipi bir kargo uçağı, uçağın piste inişte alçalmaya geçtiği sırada kötü hava şartları nedeniyle kontrolden çıktı ve düştü.

İran'da kargo uçağı düştü: 16 ölü

YANLIŞLIKLA İNİŞ YAPMAYA ÇALIŞTI

Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’ten kalkış yapan ve varış rotası İran’ın Peyam Havaalanı olan Boeing 707 tipi kargo uçağı, açıklamalara göre 'yanlışlıkla' Fetih Havaalanı'nda iniş yapmaya çalıştı.

İran'da kargo uçağı düştü: 16 ölü

16 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Peyam ve Fetih havaalanlarının yer aldığı Elburz eyaleti yetkilileri, pilotun iniş sırasında uçağı kontrol edememesi sonucu havaalanı duvarına çarpıp ardından bir yerleşim bölgesine girdiğini söyledi. Yapılan açıklamalara göre, bazı evlerin zarar gördüğü uçak kazası sonucunda 16 kişi hayatını kaybetti. Eburz Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre ise pilot dışında geriye kalan 16 kişinin kaza sonucunda yaşamını yitirdiği öğrenildi.

İran'da kargo uçağı düştü: 16 ölü

UÇAK İRAN ORDUSUNA AİT

Elburz Acil Yardımlar Merkezi yetkilileri şu ana kadar 7 cenazenin uçaktan çıkarıldığını kaydetti. Kırgızistan’a ait olduğu belirtilen uçağın aslında İran ordusuna ait olduğu ve Kırgızistan’dan 'et' taşıdığı açıklanan yeni bilgiler arasında yer alıyor.

İran'da kargo uçağı düştü ViDEO

UÇAK PARÇALARA AYRILDI VE YANDI

Fotoğraflarda; Payam Havayolları'na ait kargo uçağının parçalara ayrılıp, parçalarının da yandığı görüldü.

KİMLİKLER AÇIKLANACAK

Sosyal ağlarda ve yerel haber ajanslarında yer alan bazı fotoğraflar, uçak enkazının büyük bir parçasının birkaç yerleşim binasının içine girdiği ve binalarda ağır hasarın meydana geldiği görülüyor. Uçak mürettebatının kimlik bilgilerinin İran Ordusu tarafından açıklanması bekleniyor.

İran'da kargo uçağı düştü: 16 ölü

İran'da kargo uçağı düştü: 16 ölü

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir