taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7922
6.4721
1490.58
98415.34
277.611
46449.17

İstanbul'da gök gürültülü sabah

İstanbul, güne gök gürültülü ve bol şimşekli bir sabahla uyandı. Sahurda başlayan yağışlar, gece yarısı 23.59'a kadar devam edecek.

Haber Merkezi | 24.05.2019 - 06:14..
Whatsapp ile paylaş

İstanbul, sağanağın da etkili olduğu bol gürültülü bir sabaha uyandı. Sahur vaktinin hemen ardından gün doğumuna kadar şiddetli bir şekilde devam eden gök gürültülü sağanak yağış, gün doğumunun sonrasında şimşek ve yıldırımlı yağışa döndü.

İstanbul'da gök gürültülü sabah

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden yapılan açıklamanın ardından, İstanbul'da sabahın erken saatlerinde sağanak yağış başladı. Avrupa Yakası'nın ardından Anadolu Yakası'nda da etkili olan yağış nedeniyle cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu.

İstanbul’da şimşekler gökyüzünü aydınlattı VİDEO

İstanbul'da gök gürültülü sabah

Özellikle Marmara üzerinden İstanbul'un Anadolu Yakası üzerinde şiddetini gösteren şimşek, geceyi gündüz etti.

İstanbul'da gök gürültülü sabah VİDEO

BİNLERCE ŞİMŞEK ÇAKTI

Özellikle sahur sonrasında etkisini artıran şimşekler, Boğaz'ın Anadolu Yakası'na bakan kesimlerinde yoğun olarak gözlendi. İstanbul semalarında dakikada yüzlerce şimşek meydana gelirken Lightning Maps verilerine göre, İstanbul bu şekilde gözlendi.

İstanbul'da gök gürültülü sabah

İstanbul'da gök gürültülü sabah

İstanbul'da gök gürültülü sabah

Hava muhalefeti uçuşları da etkiledi. İstanbul'a gelen bazı uçaklar havalimanlarına iniş yapmakta güçlük çekerken, oluşan hava trafiği nedeniyle bazı uçaklar gökyüzünde tur attı.

İstanbul'da gök gürültülü sabah

İstanbul’da sağanak yağış etkili oldu VİDEO

DOLU YAĞDI

Sağanak yağış İstanbul genelinde etkili olurken, özellikle Anadolu Yakası'nda bazı ilçelerde de sağanağın yanı sıra dolu yağışı da meydana geldi. Meteoroloji yetkilileri yağışların gece saat 23.59'a kadar devam edeceğini belirtirken, gök gürültüsü ve şimşeğin de zamanla etkisini yitireceğini belirtti.

METEOROLOJİ'DEN UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden de İstanbul için uyarı geldi. Özellikle şehrin Anadolu Yakası için yapılan uyarıda, gök gürültülü sağanak yağışın beklendiği belirtildi.

İstanbul'da gök gürültülü sabah

Meteorolojiden yapılan açıklamada, "Yapılan son değerlendirmelere göre; 24.05.2019 Cuma günü sabah ilk saatlerden itibaren Trakya ile Marmara’nın doğusunda (Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bursa, İstanbul Boğaz çevresi ve Anadolu Yakasında), zamanla Batı Karadeniz (Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu, Sinop’un iç kesimleri) ile Samsun’un iç kesimlerinde aralıklı ve yerel olarak kuvvetli (15-40 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." ifadelerine yer verildi.

 

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir