taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.6619
6.2756
1495.82
95286.18
272.422

İşte Başbakan'la Metin Feyzioğlu'nun diyalogu İZLE

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Danıştayın 146. kuruluş yıl dönümü töreninde uzun ve siyasi konuştuğu gerekçesiyle Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu'na tepki gösterdi

10.05.2014 - 15:56..
Whatsapp ile paylaş
İşte Başbakan'la Metin Feyzioğlu'nun diyalogu İZLE

İşte Başbakan'la Metin Feyzioğlu'nun diyalogu İZLE

Törende, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör'ün ardından Feyzioğlu konuşmasını yaptı. Feyzioğlu, yaklaşık 1 saat süren konuşmasının sonunda "Bitirdim, bitirdim" diyerek, son bölüme geçti.

İşte Başbakan'la Metin Feyzioğlu'nun diyalogu İZLE

İşte Başbakan'la Metin Feyzioğlu'nun diyalogu İZLE

İŞTE O DİYALOG

Bu sırada Başbakan Erdoğan'ın, Feyzioğlu'na tepki gösterek, "25 dakika Başkan konuşuyor, 1 saat sen konuşuyorsun" demesi üzerine Feyzioğlu, "Kızmayın Sayın Başbakanım, güzel bir şey söylüyorum Sayın Başbakanım" ifadesini kullandı.

"Edepsizlik yapıyorsun, yeter artık, yanlış konuşuyorsun" diyen Erdoğan'a, Feyzioğlu, "Neyi yanlış söylüyorum Sayın Başbakanım" yanıtını verdi.

Bu sırada Başbakan Erdoğan, "Ne konuşuyorsun, Van'da neler yapıldığından haberin var mı" diye sordu.

Feyzioğlu, sözlerini "76 milyonun cumhurbaşkanını seçiyoruz. Bu cumhurbaşkanımızın huzur içerisinde 76 milyonu kucaklamasını öneriyorum. Seçim sürecinin bu sürece uygun yürümesini arzu ediyorum ve bir kısmı da belki burada olan adayların birbirini kucaklayarak, güzel bir seçim dönemi yaşamasını diliyorum. Ben edepsizlik yapmadım. Kimseye de edepsizlik yapıyorsun demeyi kendime yakıştırmam Sayın Başbakan" diye sürdürdü.

Başbakan Erdoğan'ın ayağa kalkarak, tepkisine devam etmesi üzerine Feyzioğlu, konuşmasının yapıcı olduğunu ve hakaret içermediğini savundu.

Erdoğan'ın tepkisini yanındakilerle de paylaşarak, "Siyasi bir konuşma yapıyor, böyle bir şey olabilir mi" ifadesini kullanması üzerine Feyzioğlu, "Hiçbiri siyasi değildir. Hepsi Anayasa'ya uygundur" yanıtını verdi.

Başbakan Erdoğan da "Van ile ilgili anlattıkların baştan aşağı yalan" diye konuştu.

Erdoğan davetlilerle birlikte salondan ayrıldı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir