Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
408.662
-2.05%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  Evdeki işlerle daha fazla kalori yakmanın 7 yolu

  Kendi ev yaşantınıza göre evdeki hareketliliğinizi artırarak gün içerisinde daha fazla kalori yakmanıza ve fazladan kas edinmenize yardımcı olacak hareketleri keşfedin.
  • Özel İçerik
  • 06.09.2021 - 15:32
  • Güncelleme : 06.09.2021 - 16:03
  Evdeki işlerle daha fazla kalori yakmanın 7 yolu

  Günlük ev işleriyle fazlasıyla zaman harcıyoruz. Yemek yapmak, ev temizlemek, çamaşır yıkamak vs. gün içerisinde yapmak zorunda olduğumuz işleri keyifli ve kilo vermeye yardımcı hale getirecek yöntemleri öğrenmeye ne dersiniz?

  Üstelik ekipman satın almanıza, programınızı değiştirmenize ve hatta terlemenize bile gerek yok. Sadece bu kolay ev egzersizini gün boyunca fırsat buldukça uygulamaya çalışın. Her biri bir veya iki dakika sürecek olan bu egzersizler sayesinde, akşama kadar tüm vücudunu çalıştırmış olacaksınız. İşte, dönüşümünüze başlayabileceğiniz bazı hareketler;

  Evdeki işlerle daha fazla kalori yakmanın 7 yolu #1

  ÇAMAŞIRLARI KALDIRIRKEN ADIM EGZERSİZLERİ YAPIN

  Kaldırdığınız her çamaşır sepeti için bir dizi evde gezintiye çıkın ve bunu 5 kez tekrarlayın. Her yolculuğun sonunda çamaşır sepetini omuz hizasına kadar beş kez kaldırın. Temiz çamaşırları dolaplara yerleştirirken sepeti en uzak noktaya koyun ve parçalara halinde taşıyın.

  HEDEFLER: Kardiyovasküler sistem ve kol kasları

  Evdeki işlerle daha fazla kalori yakmanın 7 yolu #2

  KAHVENİZ DEMLENİRKEN DUVARDA OTURUN

  Sırtınızı, boynunuzu ve başınızı bir duvara yaslayın, ayaklarınız yaklaşık 45 cm uzakta, sonra dizlerinizi bükün, vücudunuzu uyluklarınız paralel olana kadar yere doğru kaydırın ve 15 saniye tutun. (1 dakikaya kadar çalışın.)

  HEDEFLER: Uyluk ve kalça kasları

  Evdeki işlerle daha fazla kalori yakmanın 7 yolu #3

  BULAŞIK MAKİNESİ BOŞALTIRKEN SQUAT YAPIN

  Bir tabağa her uzandığınızda, eğilmek yerine hayali bir sandalyede oturuyormuş gibi çömelin, tabağı tutun ve sonra bacaklarınızı düzeltin. Squat yaparken dizlerinizin ayak parmaklarınızı geçmemesine dikkat edin. (Bulaşık makinesinde bir seferde yalnızca bir parçaya ulaşın.) Daha iyi etki için otururken, baldır kaslarınızı da çalıştırmak için parmak uçlarınızı yukarı doğru bastırın.

  HEDEFLER: Alt gövde

  Evdeki işlerle daha fazla kalori yakmanın 7 yolu #4

  ELİNİZİ YIKARKEN AYAKTA ŞINAV ÇEKİN

  Bir tezgahtan yaklaşık 60 cm uzakta durun ve kollarınız omuz hizasında olacak şekilde avuçlarınızı tezgaha dayayın. Vücudunuzu düz bir çizgide tutarak 20 ayakta şınav çekin. Ellerinizi her yıkayışınızda bunu alışkanlık haline getirin.

  HEDEFLER: Göğüs ve kol kasları

  Evdeki işlerle daha fazla kalori yakmanın 7 yolu #5

  MASADA OTURURKEN MASAYI İTTİRİN

  Bir masaya çok yakın çekilmiş bir sandalyeye oturun. Avuç içleriniz yukarı bakacak şekilde, onları masanın altına yerleştirin ve 30 saniye boyunca masayı yerden kaldırmaya çalışıyormuşsunuz gibi olabildiğince sert bir şekilde yukarı itin. 10 saniye dinlenin, ardından iki kez tekrarlayın.

  HEDEFLER: Üst gövde

  Evdeki işlerle daha fazla kalori yakmanın 7 yolu #6

  YATAKTA YATARKEN YARIM KÖPRÜ ŞEKLİNDE DURUN

  Sırtüstü yatın (yastık yok), dizler bükülü ve ayaklar yatakta düz. Karın kaslarınızı sıkın, kalçalarınızı sıkın ve dizlerinizden omuzlarınıza kadar düz bir çizgi oluşturmayı hedefleyerek kalçalarınızı kaldırın. 15 saniye bu şekilde durun ve 10 saniye dinlenin, ardından 3 kez tekrarlayın.

  HEDEFLER: Kalçalar, kalçalar, abs ve sırt

  Evdeki işlerle daha fazla kalori yakmanın 7 yolu #7

  ÇOCUKLARINIZLA OYNARKEN PLANK YAPIN

  Yere yüzüstü yatın, ardından sadece ayak parmaklarınız ve ön kollarınız yerde olacak şekilde vücudunuzu yukarı itin. (Eğer bu çok zorsa, dizlerinizi de yerde tutun.) Çocuklarınız küçükse, üzerinizde veya altınızda emeklemelerine izin verin.

  HEDEFLER: Dayanıklılık

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir