Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
462.263
-6.75%
11ºC
İstanbul
Sağanak yağış 11 C

  Selülitle mücadele etmenize yardımcı olabilecek 7 yiyecek

  Güzelliğinizi gölgeleyen portakal kabuğu görüntüsünden kurtulmak istiyorsanız, mücadelede size yardımcı olabilecek gıdalara mutfağınızda yer açın.
  • Özel İçerik
  • 08.04.2021 - 09:15
  • Güncelleme : 08.04.2021 - 09:57
  Selülitle mücadele etmenize yardımcı olabilecek 7 yiyecek

  Kadınların yüzde 80 ila yüzde 90'ı hayatlarının bir noktasında selülite mücadele etmek zorunda kalır. Selüliti tedavi etmenin lazer, soğuk şekillendirme veya ameliyat gibi birçok tıbbi yolu olmasına rağmen, hepsi oldukça rahatsız edici ve pahalıdır. Ve bu sinir bozucu çukurluklarla savaşmanın en kolay yolu, tüm vücudunuza fayda sağlayacak besleyici ve sağlıklı bir diyete yatırım yapmaktır. İşte, diyet listenize eklemeniz gereken o yiyecekler;

  Selülitle mücadele etmenize yardımcı olabilecek 7 yiyecek #1

  1. KAVUN

  Kavun yaklaşık yüzde 91 oranında sudur ve idrar söktürücü etkiye sahiptir. Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre kavun suyunun uyluklardaki çukurları azalttığı görülmüştür. Yaşları 31 ile 50 arasında değişen 40 sağlıklı kadına 56 gün boyunca kavun suyu ekstresi verildi ve o bölgede önemli miktarda selülit kaybettiler. Kavun, yağ veya kolesterol içermez ve tatlı bir şey için istekleri gidermeye yardımcı olabilir.

  Selülitle mücadele etmenize yardımcı olabilecek 7 yiyecek #2

  2. BİTTER ÇİKOLATA

  Bitter çikolata yüksek oranda antioksidanlar içerir. Antioksidanlar, selülite katkıda bulunan yağın parçalanmasını harekete geçirir. Kardiyovasküler sistemi destekler ve kan akışını etkinleştirerek çukurlukları azaltmaya yardımcı olur.

  Selülitle mücadele etmenize yardımcı olabilecek 7 yiyecek #3

  3. SAFRAN

  Safran, kan dolaşımını iyileştirebilecek ve yağ hücrelerinin büyümesini engelleyebilecek anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Safran kanınızın akışını sağlar ve portakal kabuğu cildinizi daha az görünür hale getirebilir. Aynı zamanda cilt altındaki kas dokusunu arttırır ve yüzeydeki çöküntüleri ortadan kaldırır. Sonuç olarak, daha pürüzsüz görünen bir cilde sahip olursunuz.

  Selülitle mücadele etmenize yardımcı olabilecek 7 yiyecek #4

  4. YABAN MERSİNİ

  Yaban mersini, antosiyanin olarak bilinen harika bir antioksidan kaynağıdır. Yaban mersini yemek, yağların kolesterole dönüşmesini engeller. Lenf akışını iyileştirir ve selüliti teşvik eden toksinleri ortadan kaldırır. Yaban mersini ayrıca hücresel yenilenmeyi artırır ve kişinin cildinin görünümünü iyileştirmeye yardımcı olur.

  Selülitle mücadele etmenize yardımcı olabilecek 7 yiyecek #5

  5. ARNAVUT BİBERİ

  Arnavut biberi vücudun yağ yakma mekanizmalarını harekete geçirir. Arnavut biberi, deri altındaki yağ hücrelerinde biriken ve selülite neden olan toksinleri yok eder. Cildin daha pürüzsüz görünmesini sağlayan sağlıklı dokuyu yeniden oluşturmaya yardımcı olabilir. Arnavut biberi ayrıca, bağ dokusunu restore etmeye ve zenginleştirmeye yardımcı olan B6 vitamini içerir.

  Selülitle mücadele etmenize yardımcı olabilecek 7 yiyecek #6

  6. SARIMSAK

  Sarımsak kan akışını ve dolaşımı artırır. Sarımsak, obezite tedavisinde etkin bir şekilde kullanılır ve aynı zamanda cilt ve selülit tedavisine de katkı sağlar. Sarımsak açısından zengin bir diyet, vücudun "portakal kabuğuna" neden olan toksinlerden kendisini temizlemesine yardımcı olabilir.

  Selülitle mücadele etmenize yardımcı olabilecek 7 yiyecek #7

  7. KİNOA

  Kinoa, selülit oluşumundan sorumlu olan yağ hücrelerinin parçalanmasına yardımcı olur. Kinoa vücuttaki fazla yağın yakılmasına yardımcı olur ve yağ hücrelerinin birikimini azaltabilir. Kinoadaki mineraller kollajen üretimini artırır, cildi güçlendirir ve cilt yüzeyindeki elastikiyeti artırır.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir