taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.28635
6.00025
1339.29
101742.14
227.74

Katalonya'nın ayrılıkçı liderleri yargılanıyor

İspanya'nın tarihindeki en önemli davalardan biri, bugün başkent Madrid'de başladı. Davada ayrılıkçı 12 eski Katalan lider, yargıç karşısına çıktı.

Haber Merkezi | 12.02.2019 - 16:12..
Whatsapp ile paylaş

İspanya'da ayrılıkçı Katalan liderlerin yargılandıkları dava, Madrid'de başladı. Sanıklar "isyan", "halkı isyana tahrik" ve "yasa dışı şekilde referandum düzenleyerek kamu fonlarını kötüye kullanmak" ile suçlanıyor.

Katalonya'nın ayrılıkçı liderleri yargılanıyor

TUTUKLU OLARAK YARGILANIYORLAR

Eski Katalonya Özerk Yönetimi Başkan Yardımcısı Oriol Junqueras için 25 yıla kadar hapis cezası isteniyor. Junqueras dışında, aralarında Katalonya Özerk Yönetimi'nin eski bakanlarının ve eski Katalonya Parlamentosu Başkanı'nın da bulunduğu sanıkların da 17 yıla kadar hapsi talep ediliyor. Birkaç aydır tutuklu olan 9 sanık, cezaevinden mahkemeye getirildi.

Katalonya'nın ayrılıkçı liderleri yargılanıyor

AYRILIKÇILIK DAVASI

3 sanık ise daha önce kefaletle serbest bırakılmışlardı. Bugün başlayan dava için mahkeme salonunun dışında, bağımsızlık yanlıları ve karşıtları toplandı. Katalonya Katalonya Özerk Yönetimi Başkanı Quim Torra da davayı izlemek üzere mahkeme binasına girmeden önce, bağımsızlık yanlısı göstericilerin yanına giderek, birlikte pankart taşıdı.

Katalonya'nın ayrılıkçı liderleri yargılanıyor

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir