taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7922
6.4721
1490.58
98415.34
277.611
46449.17

Katar, Deutsche Bank ile Commerzbank'ın birleşmesine karşı

İki dev bankanın birleşmesi haberleri hisseleri olumlu yönde etkilemişti. Ancak hissedar Katar'ın tavrı anlaşmayı bozdu.

AA | 25.04.2019 - 10:39..
Whatsapp ile paylaş
Katar, Deutsche Bank ile Commerzbank'ın birleşmesine karşı

Almanya'nın en büyük bankası Deutsche Bank ile yüzde 15'i devlete ait olan bir diğer devi Commerzbank, düşen kârlılığı artırmak ve maliyetleri azaltmak için birleşme görüşmelerine başladı.

İki kurum birleştiği takdirde, toplam varlığı 2 trilyon euro civarında bir yapı oluşacaktı.

KATAR KARŞI

Ancak Deutsche Bank'ın yüzde 6 hissesine Katar sahip. Katar, bu birleşmeye karşı çıktığını açıkladı. Böylece anlaşma bozuldu.

Katar, Deutsche Bank ile Commerzbank'ın birleşmesine karşı

DEUTSCHE BANK'IN AÇIKLAMASI

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, Deutsche Bank'tan yapılan açıklamada, ekstra sermaye ihtiyacı, yeniden yapılanma maliyetleri ve yönetim riskleri nedeniyle birleşmenin, bankaların çıkarlarına uygun olmadığı kanısına varıldığı belirtildi.

"HİSSEDARLARA İYİ BİR GERİ DÖNÜŞ İÇİN ALTERNATİF ARANACAK"

Açıklamada, "Deutsche Bank, uzun vadeli karlılığı artırmak ve hissedarlarına iyi bir geri dönüş sağlamak için tüm alternatiflere bakmaya devam edecektir." denildi.

Açıklamada, bankanın ilk çeyreğine ilişkin finansal bilgilere de yer verildi. Buna göre, Deutsche Bank, bu yılın ilk çeyreğinde toplam gelirlerinin 6,4 milyar avro, net karının da 200 milyon avro olmasını bekliyor.

Söz konusu finansal sonuçların yarın açıklanacağı belirtildi.

Almanya'nın en büyük pazar payına sahip bankası Deutsche Bank’ın geleceğine ilişkin endişeler artarken, geçen ayın ortalarında Deutsche Bank ile Commerzbank'ın birleşmeye ilişkin ön görüşmeler yaptığı açıklanmıştı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir