taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.764
6.3422
1468.35
104249.92
272.209
49562.27

Kemal Kılıçdaroğlu heykel açtı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ardahan Şehir Stadı Kavşağı'nda Ardahan Belediyesi tarafından yaptırılan Atatürk heykelinin açılışını yaptı.

AA | 03.08.2019 - 16:21..
Whatsapp ile paylaş
Kemal Kılıçdaroğlu heykel açtı

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Ardahan'a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, heykel açılışında yaptığı konuşmada, sadece ülkenin insanlarının değil, dünyanın bütün demokratlarının ve aydınlarının da Mustafa Kemal Atatürk'ün önünde saygıyla eğildiğini söyledi.

"ATATÜRK İSLAM DÜNYASININ DA ÖNDERLERİNDEN"

Mustafa Kemal Atatürk'ün aynı zamanda İslam dünyasının da önemli önderlerinden biri olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyeti' kurduktan sonra bütün İslam ülkeleri Cumhuriyet'i kabul etmişlerdir ve onların da en büyük arzusu demokrasiye geçmektir. Biz Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyet'i demokrasiyle taçlandırdığımızda, bu güzel ülkeyi kuranların en azından bize bıraktığı mirası çok önemli bir noktaya taşımış olacağız."

Kılıçdaroğlu, Atatürk Heykeli'nin açılışını yaptı VİDEO

HEYKEL TEŞEKKÜRÜ

Kılıçdaroğlu, heykeli yaptıran Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir'e teşekkür etti. Açılış törenine, Ardahan Vali Yardımcısı Mehmet Kılıç da katıldı.

Kemal Kılıçdaroğlu, açılış programının ardından belediye başkanı Demir'i ziyaret etti.

Kemal Kılıçdaroğlu heykel açtı

Kemal Kılıçdaroğlu heykel açtı

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir