taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.655
6.3536
1425.3
101849.19
259.163

Kılıçdaroğlu kadın adayların öne çıkmamasından rahatsız

CHP/İP ittifakında her gün yeni bir aday krizi yaşanırken, bir yandan da CHP'de kadın adayların azlığı gündeme geliyor. Kılıçdaroğlu'nun, kadın adayların azlığına yönelik ilginç bir açıklaması var.

Detay Haber | 01.02.2019 - 12:57..
Whatsapp ile paylaş
Kılıçdaroğlu kadın adayların öne çıkmamasından rahatsız

Kılıçdaroğlu kadın adayların öne çıkmamasından rahatsız

CHP'de, İstanbul ilçeleri için belediye başkan adayları açıklanır açıklanmaz, partide kazan kaynamaya başladı.

Kimisi bazı bölgelerin HDP'ye yakın isimlere bırakıldığından şikayet ederken kimisi parti tabanının ciddiye alınmadığını, genel merkezden gelen emrivakilerle hareket edildiğini öne sürerek, itirazlarını yükseltiyor.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da fikirlerinin önemsenmediğini düşünerek istifa eden, sonra da istifadan vazgeçen isimler arasında yerini aldı.

Kılıçdaroğlu kadın adayların öne çıkmamasından rahatsız

Kılıçdaroğlu kadın adayların öne çıkmamasından rahatsız ViDEO

CHP'DE KADIN ADAY ÇOK AZ

CHP'de, kimilerinin itirazlarından biri de kadın aday sayısındaki azalma oldu. Her fırsatta AK Parti ve MHP'yi 'erkek egemen' partiler olarak niteleyen CHP'nin, kadın adayların sayısında gerilerde kalması zaman zaman gündeme geliyor.

Fox TV ekranlarında İsmail Küçükkaya, programında ağırladığı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, kadın sayısındaki düşüklüğü sordu.

"KADIN ARKADAŞLAR ERKEKLERİ ÖNERİYOR"

Kılıçdaroğlu, kadın adayların sayıca az olmasına ilişkin kendilerine yöneltilen eleştiriye "Son derece haklı. Bunu, ben zaman zaman arkadaşlarıma da söylüyorum. Kadın aday istiyoruz, kadın arkadaşlar da erkek arkadaşların isimlerini öneriyor." yanıtını verdi."

Günün önemli gelişmeleri VİDEO

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir