Şenol Güneş: Oyunun genelinde bizden daha üstün oynadılar
ensonhaber.com

Beşiktaş, UEFA Avrupa Konferans Ligi D Grubu ilk maçında Belçika'nın Club Brugge takımıyla karşı karşıya geldi.

Jan Breydel Stadı'nda oynanan karşılaşma 1-1 sona erdi. Brugge 77. dakikada Vanaken ile 1-0 öne geçti.

Beşiktaş bu gole 88. dakikada Cenk Tosun ile karşılık ve takımlar birer puanı paylaştı.

Maçın ardından Beşiktaş'ın deneyimli çalıştırıcısı Şenol Güneş açıklamalarda bulundu.

"Rakibimizin gücünü ve oyun şeklini biliyorduk"

İlk 15 dakika paniklediklerini söyleyen Güneş, şu sözleri sarf etti:

Rakibimizin gücünü ve oyun şeklini biliyorduk. Kanatlardan ataklar yaptıklarını biliyorduk. Hücum zenginliği olan bir takım. İlk 15 dakika üst üste kornerler ve pozisyonlar olunca panikledik. Ama daha sonra oyunu dengeledik ve üstünlüğü elimize aldık.

"Oyunun genelinde bizden daha üstün oynadılar"

Savunma ağırlıklı oynadıklarını belirten Şenol Güneş, şunları dedi:

Oyunun genelinde bizden daha üstün oynadılar. En azından beraberlikle bitirmek istediğimiz bir maçtı. Oyuncularımız elinden gelen gayreti gösterdi. Savunma ağırlıklı oynamaya çalıştık. Bizim oyun felsefemizde fazla olan bir şey değil bu. Cenk Tosun adına da gol attığı için sevindim. Cenk'in morale ihtiyacı vardı.

"Gergin ve zor bir maç oldu"

Güneş, Jan Breydel Stadı'nda oynanan karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, iyi bir takıma karşı mücadele ettiklerini söyledi.

Şenol Güneş, şu ifadeleri kullandı:

Hücum zenginliği daha fazla olan bu takıma karşı önde baskı yaparak durdurmaya çalıştık. Bizi sahamıza hapsetmeye ve kanatlardan gole gitmeye çalıştılar. İlk 15-20 dakika sahamızda çok kaldık. İlk yarının ortasından sonra oyuna ortak olduk. İkinci yarı başında aynı şeyi yapmaya çalıştılar. Grubumuzun en güçlü takımlarından biri. Yediğimiz golün ardından değişikliklerle beraberliği yakaladık. Gergin ve zor bir maç oldu. Oyun olarak üstün oynadılar ama berabere kalarak hedefimize ulaşmış olduk.

Karşılaşmada kritik kurtarışlara imza atan Mert Günok ve beraberlik golünü kaydeden Cenk Tosun ile ilgili olarak Güneş, "Mert bazı pozisyonlarda ortaya çıktı ve başarılı oynadı. Cenk'in de uzun süre sonra buna ihtiyacı vardı. Süresi az olsa da çok katkı yaptı. İştahlıydı. Bütün oyuncular iyi niyetliydi" diye konuştu.