ensonhaber.com

Süper Lig'de bu sezon kabus gibi bir yıl geçiren Beşiktaş, Şenol Güneş'in istifasının ardından Burak Yılmaz ile de yolları ayırmıştı.

Kasım sonunda yeni yönetim kurulunu ve başkanını seçecek olan siyah-beyazlılar, Cumhuriyetimizin 100. yılına özel bir heykel yaptırdı.

Beşiktaş duyurdu

Siyah-beyazlılardan yapılan açıklama şu şekilde:

Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümü, Beşiktaşımızın 120. yıl dönümü anısına Kulübümüz tarafından Mimar Sinan Üniversitesi Heykel Bölümü Başkanı Bülent Çınar’a yaptırılan, 900 paslanmaz çelik boru parçasından oluşan; 3.6 metre yükseklik, 5.2 metre kanat açıklığına sahip Kartal Heykeli’nin açılış töreni Başkanımız Ahmet Nur Çebi’nin ve Yönetim Kurulu üyelerimizin katılımıyla yapıldı.

Açılış törenine; Asbaşkanımız Ali Bayrak, Genel Sekreter, Sponsorluk ve Pazarlama, İnsan Kaynakları ve İdari İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Mehtap Ferah, Basketbol Şube ve Akatlar Spor Kompleksi Tesisinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Umut Tahir Güneş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu da temsil etmek üzere Kartal Yuvası ve Yerel Yönetim İlişkilerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Umut Şenol, Futbol Altyapı, Kadın Futbol ve Espor’dan Sorumlu Futbol A.Ş. Yönetim Kurulu Üyemiz Fırat Fidan, Disiplin Kurulu Başkanımız Ahmet Akpınar, Seçme ve Sicil Kurulu Başkanımız Şahabettin Önkol, Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, Gençlik, Gelişim Teknik Sorumlumuz Mehmet Ekşi, futbolcularımız Gökhan İnler ile Vincent Aboubakar, Beşiktaş Artaş Futbol Akademi sporcularımız, Hentbol Altyapı sporcularımız, Beşiktaş Jimnastik Takımımızın sporcuları, çalışanlarımız ve vatandaşlarımız katıldılar.

Başkan Çebi, CHP'ye teşekkür etti

Açılış töreninde bir konuşma yapan Başkanımız Ahmet Nur Çebi, şunları söyledi:

Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümü, Beşiktaşımızın 120. yıl dönümü anısına Yönetim Kurulu olarak yıllarca Beşiktaşlıları selamlayacak bir kartal heykeli yaptırma kararı aldık. Kartal heykeli için bize yer tahsis eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’a teşekkür ederim. Her tarihi kurumun kendisini temsil eden kelimeleri ve simgeleri vardır. Kartal da Beşiktaşımızın simgesi. Yaşlandıkça yükselip tekrardan kendini yenileyip yine baştan başlayabilen özelliğe sahiptir. Amblemimizi simgelen bu heykel de camiamıza hayırlı uğurlu olsun.

Ahmet Nur Çebi ve Rıza Çalımbay da katıldı

Beşiktaş İskelesi'ne yaptırılan Kartal heykelinin açılışına Başkan Ahmet Nur Çebi, yönetim kurulu üyeleri, teknik direktör Rıza Çalımbay ve Vincent Aboubakar ile Gökhan İnler de katıldı.

Kartal heykeli sosyal medyada da viral oldu. Beşiktaş taraftarı söz konusu heykelin gereksiz olduğunu düşünürken, Çebi yönetimini de eleştirdi.