Arjantinli genç: Maradona babam olabilir, mezarı kazılsın
DHA

Arjantinli 19 yaşındaki Santiago Lara, futbol efsanesi Diego Armando Maradona’nın defninden 24 saat sonra avukatına DNA testi için Maradona’nın mezardan çıkarılması konusunda başvuruda bulunma talimatı verdi.

AVUKATI CESEDİNİN ÇIKARILMASINI İSTEDİ

Avukat Jose Nunez, Santiago'nun memleketi La Plata şehrindeki bir aile mahkemesine; Maradona'nın otopsisi, DNA sonuçları ve cesedinin bir mahkeme morguna nakledilmesi için mezardan çıkarılmasını talep eden yazılı bir talepte bulundu.

Arjantinli genç: Maradona babam olabilir, mezarı kazılsın

"SANTİAGO LARA'NIN GERÇEK KİMLİĞİNİ BULABİLMESİ İÇİN"

Nunez ve iş ortağı Juan Benitez tarafından dosyalanan 4 sayfalık belgede, Diego Maradona'nın 'Santiago Lara'nın gerçek kimliğini bulabilmesi için' DNA testleri yapılıncaya kadar mezardan çıkarılması ve korunmasının talep edildiği ifade edildi.

Arjantinli genç: Maradona babam olabilir, mezarı kazılsın

"ANNEM ÖLMEDEN ÖNCE, DIEGO’NUN OĞLU OLDUĞUMU SÖYLEDİ"

Nunez'in mezar açma talebini doğrulamasından bir gece sonra bir televizyon kanalına konuşan Santiago, "Annem ben sadece 3 yaşındayken öldü, ancak ölümünden günler önce konuşmak için vantilatörünü çıkardığında bir grup avukata Diego'nun oğlu olduğumu söyledi. Sadece kim olduğumu bilmek istiyorum. İşlerin mali tarafı benim için önemli olan bir şey değil" ifadelerini kullandığı belirtildi.

Arjantinli genç: Maradona babam olabilir, mezarı kazılsın

7 YILLIK İLİŞKİSİ OLDUĞU İDDİA EDİLDİ

Santiago'nun annesi olan ve Maradona ile sürekli ayrılıp barıştıkları 7 yıllık bir ilişkisi olduğu iddia edilen Natalia Garat'ın 2006'da 23 yaşındayken akciğer kanserinden hayatını kaybettiği belirtildi. Natalia'nın eski erkek arkadaşı Marcelo Lara’nın, Santiago'yu kendi oğlu gibi büyüttüğü ifade edildi.

Ayrıca Maradona'nın, eski eşi Claudia Villafane ve uzun dönem ilişki yaşadığı Verocina Ojeda da dahil olmak üzere 4 farklı kadından 2 oğul ve 3 kızı kendi çocuğu olarak tanıdığı belirtildi.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)