Ahmet Ağaoğlu: Abdullah Avcı'ya inancım tam

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, basın mensuplarına açıklama yaptı.

Ağaoğlu, yaptığı açıklamada, bordo-mavili ekibin son haftalarda aldığı olumsuz sonuçları değerlendirdi.

"Son zamanlarda aldığımız sonuçlar farklı sebeplerden kaynaklanabilir"

Son zamanlarda aldıkları saha sonuçların camia üzerinde yarattığı olumsuz etkilerin farkında olduklarını ifade eden Ağaoğlu, "Bu hepimizi çok üzüyor ancak sporun ve futbolun doğasında olan durumları yaşıyoruz. Sporun içinde yarışmak, kazanmak, kazanmaya çalışmak ve bazen kaybetmek de var. Son zamanlarda aldığımız saha sonuçları farklı sebeplerden kaynaklanabilir. Ancak hangi sebepten kaynaklanırsa kaynaklansın futbolun doğası gereği puan ya da maç kaybettiğiniz zaman değil mücadeleyi bıraktığınız zaman her şeyinizi kaybetmiş olursunuz. Zor olanı değil imkansızı başarmak için mücadele etmek de Trabzonspor'un yapısının bir gereğidir. Ne zaman ki mücadele etmeyi bırakırız işte o zaman her şeyimizi kaybederiz." dedi.

Ahmet Ağaoğlu: Abdullah Avcı'ya inancım tam

"İmkansızı başarmak için mücadele ettiler"

Teknik direktör Abdullah Avcı ve futbolcularına yönetim olarak güvendiklerini belirten Ahmet Ağaoğlu, "Onlar bugüne kadar hep zor olanı değil imkansızı başarmak için mücadele ettiler ve son iki yılda 3 kupa kazanarak bunu da gerçekleştirdiler. Bu performanslarını devam ettireceklerine dair en küçük bir endişemiz söz konusu dahi değildir." ifadelerini kullandı.

"Kadromuza her zamankinden daha fazla güveniyoruz"

Taraftarların ve camianın desteğine çok daha fazla ihtiyaç duyduklarını ifade eden Ağaoğlu,"Hiçbir şekilde karamsarlığa kapılmadan onların enerjisi ve desteği dün olduğu gibi yarın da bizi başarıya taşıyacaktır. Başta teknik direktörümüz Abdullah Avcı ve ekibi olmak üzere tüm futbolcu kadromuza her zamankinden daha fazla güveniyoruz. Onların Trabzonspor'un hedefleri doğrultusunda her zorluğu aşacağına, her hedefe ulaşacağına olan inancımız, dün ne kadar güçlüyse bugün de o kadar güçlü. Her birine inancımız, desteğimiz ve güvenimiz de artarak devam edecektir. Hiç kimsenin bundan en ufak bir şüphesi dahi olmasın" sözleriyle açıklamasını noktaladı.

Ahmet Ağaoğlu: Abdullah Avcı'ya inancım tam