Ahmet Ağaoğlu: Kulüpler ilk yarı bitene kadar hakemler hakkında konuşmayacak
AA

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Kulüpler Birliği'nin Maslak'taki merkezinde gerçekleştirilen ve 14 kulübün katıldığı toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

"HAKEMLERİ ETKİLEMEMEK İÇİN KONUŞMAYACAĞIZ"

Kulüpler Birliği Vakfı'nın Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu'yla (MHK) yürüttüğü çalışmanın detayları konusunda kulüplerin bilgilendirildiğini belirten Ağaoğlu, "Toplantıya katılan 14 kulüp başkanı, ligin ilk yarısının sonuna kadar hakemlerle ilgili açıklama yapılmaması konusunda fikir birliğine vardı. Diğer kulüp başkanlarıyla henüz konuşmadık. 14 kulübün başkanı ve yöneticileri, kendilerinin ve yöneticilerinin MHK ile yaptığımız çalışmanın selameti açısından, hakemlerin moral ve motivasyonlarını etkilememek adına hiçbir beyanda bulunmayacak. Bunun da toplum tarafından olumlu algılanacağını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Ahmet Ağaoğlu: Kulüpler ilk yarı bitene kadar hakemler hakkında konuşmayacak

NİHAT ÖZDEMİR'İN EK KAYNAK SÖZÜNÜ HATIRLATTI

Süper Lig'de yer alan kulüplerin ciddi ekonomik sıkıntılar yaşadığını vurgulayan Ahmet Ağaoğlu, "Takımların giderlerinin çok önemli bir kısmı yabancı para birimiyle ölçülüyor. Son zamanlarda kurdaki dalgalanmalar, kulüplerimizi ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya getirdi. Buna bağlı olarak TFF Başkanı Nihat Özdemir'in sezon başında kulüplere 300 milyon liralık ek kaynak sağlayacağı konusunda beyanatı vardı. Özellikle Anadolu kulüpleri çok ciddi kaynak sıkıntısı içinde. Nihat Özdemir'in bu sözünü yerine getirmesini ve bu rakamın eşit olarak dağıtılmasını talep ediyoruz." şeklinde görüş belirtti.

Ahmet Ağaoğlu: Kulüpler ilk yarı bitene kadar hakemler hakkında konuşmayacak

CANLI YAYIN İHALESİ İÇİN YOL HARİTASI GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantıda yayın ihalesiyle ilgili de değerlendirmede bulunduklarını kaydeden Ağaoğlu, "14 kulübümüzün katılımıyla gerçekleştirdiğimiz toplantıda, yaklaşmakta olan naklen yayın ihalesiyle ilgili yapılan çalışmalar değerlendirildi. İzlenecek yol haritası belirlendi. Önümüzdeki hafta çarşamba günü Kulüpler Birliği Vakfı, TFF ve danışman şirketle yapılacak çalışmanın ana hatları belirlendi." diye konuştu.

Ahmet Ağaoğlu: Kulüpler ilk yarı bitene kadar hakemler hakkında konuşmayacak

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)