Ahmet Nur Çebi'den adaylık kararı: Beşiktaş o maçı kazanırsa aday olacak
ensonhaber.com

Beşiktaş'ta Başkan Ahmet Nur Çebi'nin aday olup olmayacağı hala belirsiz. Doğrusu Başkan Çebi de bu konuda kararsız. Tribünlerden gelen tepkilere kayıtsız kalmayıp, kongre kararı alsa da bu süreyi bir anlamda güven bunalımının aşılması için fırsat olarak görüyor.

Sportif performans belirleyici

Çebi'ye yakın isimler, Başkan'ın 4 saat süren yönetim kurulu toplantısında enine boyuna tartıştığı adaylık kararını, ailesiyle de görüşüp, ona göre fikrini netleştireceği belirtiliyor. Ancak Çebi'nin kararını asıl etkileyecek olan süreç, sportif performans.

9 Aralık'ta oynanacak Fenerbahçe derbisine kadar tam 8 maç var. Bu sürede Beşiktaş'ta idari ve mali kongre de yapılacak. Şu anda başkan adayı olma planı yapan Tevfik Yamantürk, Çebi'nin aday olması halinde ona rakip çıkmayı düşünmüyor. Aynı şekilde Emre Kocadağ da Çebi aday olmazsa seçime girecek, aksi halde o da yok. Çebi ise bu süreçte sportif performansa bakacak.

Fenerbahçe derbisi kritik

Akşam'da yer alan habere göre; özellikle Fenerbahçe derbisi bu anlamda kritik öneme sahip. İşler iyi gider ve tribünlerdeki yangın sönerse, üstüne bir de Fenerbahçe galibiyeti gelirse Ahmet Nur Çebi yeniden aday olacak. Aksi halde kenara çekilme ihtimali artacak.