ensonhaber.com

Galatasaray'da Sportif A.Ş Başkan Vekili Erden Timur'un görevi bırakması, X başta olmak üzere sosyal medya platformlarının tümünde gündemin zirvesine yerleşti. İstifa kararını basın toplantısıyla duyuran Timur'un ayrılık haberi, toplamda 38,6 milyon erişim aldı.

Bu karar sonrası sarı-kırmızılı camiada "Dursun Özbek istifa" sesleri yükselirken konuya ilişkin Kulübü Başkanı da yorumda bulundu.

Habertürk'te konuşan Ali Koç, Erden Timur'un Galatasaray'daki görevini bırakması ile ilgili de konuştu.

"Erden Timur mevzusu olacağını ağustosta söyledim"

Ali Koç, açıklamasında şunları söyledi:

Galatasaray'da sıkıntılı, çalkantılı dönemler olacağını söyledim arkadaşlarıma. Nitekim içeride ciddi sıkıntılar olmuş. Beni ilgilendiren bir konu değil. Sayın Erden Timur kendi bakış açısını anlattı. Diğer taraf kendi bakış açısını anlatır. Bizim konumuz değil. Onlardan çok belden aşağı laflar geldi, ligi bitirtmeyiz lafları. Beni en rahatsız olduğum konu, 4-5 oyuncuyla beraber ilgilendik, açıklanan paraları biliyoruz. Zaha'yı biliyoruz. Tete için Shakhtar'ı aradım, durumu söylediler, pazarlık bile etmedik, çalım dediler. Ndombele'yi önerdiler, kesinlikle almayız dedik. Sponsor diyorlar, sponsor ismi vermiyorlar. Marka olmaz, takım aşkıyla verilir, bir mesaj yazı falan da görmedik. Futbol sektörü, küçük bir sektör. Bunlar işi aile seviyeme taşıdılar, sertleşmek zorundalar. (Erden Timur'un istifası) Bu işleri geçen ağustosta tahmin etmiştim. Hayırlı olsun.

X'te gündem oldu

Öte yandan sarı-kırmızılı taraftarlar da ayrılık kararı sonrası "ErdenTimurBiziBırakma" etiketi üzerinden yaptıkları paylaşımlarla Timur'un ayrılığını Trend Topic listesinde zirveye yükseltti.

Sosyal medya trafiklerini ölçen TalkWalker'ın verilere göre; Erden Timur'un istifası, Türkiye'de son yıllarda en çok trafik alan gündemler arasına girdi.