Euro
10.216
1.05%
Dolar
8.3568
0.54%
Altın
502.22
0.65%
Borsa
1.46
0.37%
Bitcoin
364.287
-1.35%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C
  Anderson Talisca: Beşiktaş'ı özledikçe paylaşım yapıyorum

  Anderson Talisca: Beşiktaş'ı özledikçe paylaşım yapıyorum

  Beşiktaş'ın eski futbolcusu Anderson Talisca, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Brezilyalı, "Şenol Güneş'e 'baba' diye hitap ederdim" dedi.
  • İHA
  • 12.04.2021 - 10:57
  • Güncelleme : 12.04.2021 - 11:03

  Benfica’dan kiralık olarak 2016-2018 yılları arasında Beşiktaş forması giyen ve kariyerini Çin ekibi Guangzhou'da sürdüren Anderson Talisca, Brezilya’da evinin kapılarını açtı. Türkiye’den ayrıldıktan sonra ilk kez konuşan Talisca, samimi açıklamalarda bulundu.

  Anderson Talisca: Beşiktaş ı özledikçe paylaşım yapıyorum #1

  "ŞENOL GÜNEŞ BENİM BABAM"

  Beşiktaş’ta birlikte çalıştığı Teknik Direktör Şenol Güneş’ten de bahseden 27 yaşındaki oyuncu, başarılı çalıştırıcının kendisine çok şey kattığını dile getirdi. Talisca, “Şenol Güneş’in teknik direktörlüğün yanı sıra karakteri ile her futbolcu için çok özel bir yeri olduğunu söyleyebilirim. Biz çok iyi anlaşıyorduk ve ondan çok şey öğrendim. Bana en çok yardım eden kişiydi, kendisine ‘Baba’ diye hitap ederdim. Evet, benim için bir babaydı, bana çok yardım etti.” şeklinde konuştu.

  Anderson Talisca: Beşiktaş ı özledikçe paylaşım yapıyorum #2

  "HERHANGİ BİR TÜRK TAKIMI İLE GÖRÜŞMEDİM"

  Beşiktaş’tan ayrıldıktan sonra adının birçok Türk takımıyla anılmasının hatırlatılması üzerine yetenekli futbolcu, bu haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Anderson Talisca, transfer söylentileri ile ilgili şöyle konuştu: “Türkiye’den ayrıldığım dönemden beri her transfer döneminde hakkımda özellikle Galatarasay olmak üzere birçok haber çıktı. Beşiktaş da dahil olmak üzere hiçbir Türk takımı ile görüşmedim ve kimseden resmi bir teklif almadım. Yazılan tüm haberler yalandı.”

  Anderson Talisca: Beşiktaş ı özledikçe paylaşım yapıyorum #3

  "BEŞİKTAŞ'I ÖZLEDİKÇE PAYLAŞIM YAPIYORUM"

  Beşiktaş’ta geçirdiği günleri özlediğine vurgu yapan Talisca, siyah-beyazlı taraftarlardan ise övgüyle bahsetti. Talisca, “Türkiye’de yaşadığım döneme dair şikayet edebileceğim tek bir anım yok. Muhteşem iki sene geçirdim. Geldiğim ilk andan itibaren taraftara hayran kaldım. Beraber 3’lü çektiğimiz o anları unutamıyorum ve her seferinde gülümseyerek hatırlıyorum. Taraftar her zaman bana çok büyük ilgi ve sevgi gösterdi, hepsine çok teşekkür ederim. Sosyal medya üzerinden Beşiktaş’ı özlediğim anlarda paylaşımlar yapıyorum çünkü Beşiktaş’ta yaşadığım her an çok özeldi ve unutulmaması gereken, tekrar tekrar hatırlanması gereken anılar olduğunu düşünüyorum. O günleri çok özlüyorum.” açıklamasını yaptı.

  "TAKIMDAN AYRILIRKEN BENİM SÖZ HAKKIM YOKTU"

  Beşiktaş’tan ayrılış sürecinde yaşananları anlatan Talisca, “Taraftarın bana çok kızdığını biliyorum ama dürüst olmak gerekirse o süreçte benim çok fazla bir söz hakkım yoktu. Sözleşmem sebebiyle tüm haklarım Benfica’ya aitti ve onlar ne derse yapmak zorundaydım. O şekilde de oldu. Güç Benfica’nın elindeydi.” ifadelerini kullandı.

  Anderson Talisca: Beşiktaş ı özledikçe paylaşım yapıyorum #4

  "TÜRKİYE'YE DÖNMEK İSTİYORUM"

  İHA'nın haberine göre; bir gün yeniden Türkiye’de futbol oynamak istediğini sözlerine ekleyen Anderson Talisca, “Her zaman söylediğim gibi Türkiye’de yaşadığım 2 sene hayatımın en güzel anılarıydı. Beşiktaş benim için çok özel bir yere sahip, taraftara olan hayranlığım ise bambaşka. Hep beni desteklemeye devam ettiler ve hala bağlantı içerisindeyiz. Şu an zaman söylemek için erken olsa da uygun koşullar ve şartlar oluştuğunda Türkiye’ye dönmek istiyorum.” dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir