Euro
11.0834
3.1%
Dolar
9.5121
3.26%
Altın
545.5
3.36%
Borsa
1.455
1.58%
Bitcoin
597.637
-1.52%
12ºC
İstanbul
Açık 12 C
  Aziz Yıldırım ile Ali Koç adliyede

  Aziz Yıldırım ile Ali Koç adliyede

  Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım, Yargıtay'ın "Futbolda şike" davasını usulden bozmasının ardından bugün yerel mahkemede görülecek ilk duruşma için adliyeye geldi.
  • DHA
  • 16.07.2020 - 10:28
  • Güncelleme : 16.07.2020 - 10:28

  Yargıtay 5'inci Ceza Dairesi, İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen 'futbolda şike' davasında alınan kararı 'usul eksikliği' nedeniyle geçtiğimiz aylarda bozmuştu.

  5'inci Ceza Dairesi'nin aldığı karar sonrasında şike yapmakla suçlandığı davada hakkında beraat kararı verilen Fenerbahçe Kulübü eski Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 36 sanığın yargılandığı duruşmanın, yeniden görüşülmesine bugün başlandı.

  Aziz Yıldırım ile Ali Koç adliyede - İZLE

  ALİ KOÇ DA GELDİ

  Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'nda görülen davaya Fenerbahçe eski Başkanı Aziz Yıldırım ile eski yöneticiler, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

  Aziz Yıldırım ile Ali Koç adliyede #1

  ESASA İLİŞKİN İŞLEM YAPILMAYACAK

  Yargılama yeniden yapılacak ancak hiç kimseye örgüt kurmak ile ilgili bir iddia yönetilmeyecek, esasa ilişkin işlem yapılmayacak. Zira Yargıtay kararıyla, örgüt suçlamasına ilişkin beraat kararları kesinleşmişti. 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi, beraat hükmünü yeni yargılama doğrultusunda tekrar kurarak Yargıtay'a gönderecek.

  Aziz Yıldırım ile Ali Koç adliyede #2

  "BU DAVA ŞİKE DAVASI DEĞİLDİR"

  Açıklamalarda bulunan Aziz Yıldırım, "Bu dava şike davası değildir. FETÖ'nün devleti ele geçirme projesinin ve düşüncesinin bir parçasıdır. Bu örgüt 50 bin kişiyle sivil ihtilal yapacak' dediğimde bu gerçeği anlamayanlar oldu. Fransa'dan özel uçak tutarak buraya geldim, suçsuz olduğum için korkmadan geldim. Onlar ise kaçıyor, hepsi vatan haini. İlk ifadelerimde söylediğim gibi bu dava sadece kendi başına Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe davası değildir. Bu dava şike davası değildir. Bu dava böyle görülmelidir." dedi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir