ensonhaber.com

Beşiktaş, Süper Lig'in 10. haftasında konuk ettiği Gaziantep FK'yi 2-0'lık skorla yenmeyi başardı.

Siyah-beyazlıların yardımcı antrenörü Hari Vukas, karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Hari Vukas, yaptığı açıklamada, "Öncelikle bu galibiyetten dolayı mutluyuz. Tüm takımı tebrik ediyorum. Oyuncularımız sahada her şeyini verdi. İlk 10 dakika kalemize geldiler. Ardından onu düzelttik. Sabırlı oynadık. Gaziantep'in defans hattı çok geride, bu takımlara karşı sabırlı olmalısınız. Sabırlı olduk ve golleri bulduk, galibiyeti aldık. Takımı tebrik ediyorum" dedi.

"Rachid'in durumuna bakacağız"

Rachid Ghezzal'ın sağlık durumuyla ilgili Hari Vukas, "Rachid'in durumuna bakacağız. Sağlık ekibimiz durumu kontrol edecek. Ona göre ne olduğunu bileceğiz. Eric ve Salih sakatlıktan çıktı. İyi durumdalardı ama 90 dakika oynamayacaklarını biliyorduk. Sakatlıktan çıkmalarına rağmen çok iyi performans gösterdiler" ifadelerini kullandı.

Hari Vukas, "Biz Gaziantep FK'nın çok fazla kontratakta bulunacağını biliyorduk. Bu anlamda iyi bir reaksiyon verdik. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Yakup, yetenekli ve genç bir oyuncu. Kısa süredir bizimle birlikte. Hocamız da ona güveniyor ve şans verdi. Daha iyi olur umarım" sözleriyle açıklamasını sonlandırdı.

Hari Vukas'ın basın toplantısı

Düzenlenen basın toplantısında da konuşan Hari Vukas, "Çok önemli bir galibiyet aldık. Çok mutluyuz bu galibiyetten dolayı. Tüm oyuncuları tebrik ediyorum" diyerek sözlerine başladı.

Sakat, cezası ve hasta futbolculardan dolayı bugün kadro kurmakta zorlandıklarını belirten Vukas, "3-4 günde bir maç oynadığınız zaman bu sakatlıklar ve hastalıklar baş gösterebiliyor. Bugün de hasta ve sakat oyuncular vardı. Mert, kırmızı kart cezasından dolayı oynayamadı. İlk 11 kurmak da zorlaşabiliyor bu durumdan dolayı ama umuyorum gelecekte daha az sakat ve hasta oyuncumuz olacaktır. Daha rahat kadro kurabileceğiz" ifadelerini kullandı.

"Bugünkü fiziksel performansı iyiydi takımın"

Şenol Güneş döneminde takımın iyi çalışmadığı için sakatlıklar yaşandığı şeklinde haberlerin çıktığının hatırlatılması üzerine Hari Vukas, "Önceki süreçle ilgili konuşmam doğru değil, bilemem. 3 maçtır buradayım ve Galatasaray'a karşı 1 oyuncu eksik olmamıza rağmen iyi fiziksel performans gösterdik. Bodo/Glimt maçında da kaybetmemize rağmen iyi fiziksel mücadele gösterdik. Bugün de fiziksel anlamda takım bizi tatmin etti. Gaziantep gibi 5'li oynayan, önde basan rakiplere karşı risk almanız gerekir. İki oyuncularına sürekli uzun top attılar. Bunun için de bir efor gerekiyordu. Bunu iyi yaptık. Takımın çok eksik oyuncusu olduğunu da biliyoruz. Bugünkü fiziksel performansı iyiydi takımın" diye konuştu.

Vukas, Rebic'in ise Burak Yılmaz'ın kararı gereği forma giymediğini ve gelecekte kendisine ihtiyaçları olduğunu dile getirdi.

"Bahtiyar'ı hem defansif hem ofansif kullanabileceğimizi biliyorum"

Bahtiyar Zaynutdinov'un performansını da değerlendiren Hari Vukas, "Bugünkü 11'i kurmak zordu. Gaziantep gibi bir takıma, geride savunma hattı kuran takıma karşı kanatları kullanmak zorundaydık. Bahtiyar da görevini iyi şekilde ifa etti. Bahtiyar'ı hem defansif hem ofansif kullanabileceğimizi biliyorum. Umarım ileride Bahtiyar'ı en iyi şekilde değerlendiririz" cümlelerine yer verdi.