CAS, Trabzon'la ilgili kararını 2 hafta sonra açıklayacak
ensonhaber.com

Trabzonspor'un, 2019 yılına ait mali tablolarda yükümlülüklerini yerine getirmediği gerekçesiyle 3 Haziran 2020 tarihinde bordo-mavililerin Avrupa'dan 1 yıl men edilmesine karar verilmişti.

Karara itiraz ederek CAS'a başvuran Karadeniz ekibinin duruşması bugün yapıldı.

KARAR 2 HAFTA SONRA VERİLECEK

Video konferans yöntemiyle yapılan duruşma sona ererken, bordo-mavili kulüple ilgili kararın iki hafta sonra verileceği ifade edildi.

Oyuncu satışları, altyapıya yatırım ve sponsor gelirleriyle ekonomik anlamda büyük atılımlar yapan Trabzonspor'un savunmasında oyuncuların ödemelerini günü gününe alması ve geçmiş borçların da bulunmaması bordo-mavili kulübün elini güçlendiriyor. Ağaoğlu da cezanın kaldırılmamasının bu yapıya zarar vereceğini vurgulayacak.

MANCHESTER CİTY KARARI UMUT OLDU

İtiraza ilişkin kararın davanın görüşüleceği gün sonuçlanacağı duyurulurken, CAS'ın Manchester City'nin cezasını kaldırması Trabzonspor'u umutlandırdı. Bu gelişme ile bordo-mavililer, İngiliz ekibi ile ilgili alınan kararın emsal oluşturmasını bekliyor.

DİĞER TAKIMLARI DA İLGİLENDİRİYOR

İki hafta sonra açıklanacak karar, yalnızca Trabzonspor'u değil Süper Lig'de Avrupa kupaları için mücadele eden tüm takımları ilgilendiriyor. Başakşehir'in Şampiyonlar Ligi vizesini garantilediği sıralamaya göre, Trabzonspor'un men cezası onanırsa Sivasspor ve Beşiktaş'a Şampiyonlar Ligi elemesi şansı doğacak. Galatasaray, Alanyaspor ve Fenerbahçe de Avrupa Ligi yarışına devam edecek.

CAS, Trabzon'la ilgili kararını 2 hafta sonra açıklayacak