Cenk Tosun: Arda Güler benim rekorumu kırabilir

Beşiktaş'ın kaptanları Cenk Tosun ve Necip Uysal, katıldıkları bir TV programında sezonu değerlendirdi.

Cenk Tosun, Spor Toto Süper Lig'de sezonu şampiyon tamamlayan Galatasaray'ın performansıyla ilgili olarak şöyle konuştu:

Güzel bir seri yakaladılar. Hatta rekor kırdılar. O seride bence şampiyonluğu kazandılar diyebilirim. Onların da inişli çıkışlı bir sezonu vardı. Bizim maçta nereden baksan hiç topa değmediler. Bütün maçı biz oynadık. Biz evde gerçekten çok güçlü bir takımız. Öyle de oynadık bu sezon. İlk 10 maçta belki daha fazla puan alabilseydik, biz şampiyon olurduk. İlk 10 maçta biz şampiyonluğu verdik diyebilirim.

"O rekoru geçerse Arda Güler geçecek"

Bonuslarla birlikte 27 milyon euro kazandırdım kulübüme. Türk tarihinin en yüksek rakamı bu. Bunu geçerse Arda Güler geçer diye düşünüyorum. Arda Güler, benim hayatımda gördüğüm en yetenekli futbolcu. Ben İngiltere'de de oynadım, Almanya'da da oynadım, Türkiye'de de oynadım. Bu yaşta bu özgüvende bunları yapması gerçekten hayranlıkla izliyoruz.

"Gerçekten tartışılmaz bir yetenek"

Ben Arda'yı izlediğim zaman sağ ayağını biraz daha geliştirdiği takdirde bence bunun iki katı üstüne çıkacağını düşünüyorum. İzlediğim maçlarda ona bakıyorum. Gerçekten tartışılmaz bir yetenek. Arda yetenekleriyle fizik gücünü kapattığını düşünüyorum.