Erden Timur'un ayrılığı sonrası Galatasaray'da ''Dursun Özbek istifa'' sesleri
ensonhaber.com

Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur, Bebek'teki ofisinde düzenlenen basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Timur, sarı-kırmızılı takımdaki görevinden ayrıldığını belirterek, Galatasaray taraftarına resmen veda etti.

"Şampiyonluk yarışında bunun söylenebilmesi imkansızdı"

Sarı-kırmızılı takımdaki görevine devam etmeme kararını yaklaşık 1,5 ay önce Başkan Dursun Özbek'e söylediğini belirten Timur, şu şekilde konuştu:

Şampiyonluktan 1-1 buçuk ay önce başkanımıza bu konuyu ilettim. Şampiyonluk yarışı olduğu için bunu bu şekilde açıklayabilmek, konuşabilmek kesinlikle mümkün değildi. Şampiyonluk yarışında bunun söylenebilmesi imkansızdı. Florya'yı da etkilememesi gerekiyordu. O yüzden 'Sportif AŞ'deki görevimiz devam ediyor' demek durumundaydım. Şampiyonluktan sonra kutlama sevincine de limon sıkmak istemedim. Bunu geçen cuma yazılı bir şekilde açıklayacaktım. Perşembe günü bir transfer toplantısı oldu. Orada bir şeyler konuşuldu. Onun hemen akabinde bilinçli bir sosyal medya kampanyası başladı. Bunun neticesinde de basın toplantısı yapmaya karar verdim. Yazılı açıklamadan vazgeçme sebebim insanların bana gönderdiği duygusal mesajlardan dolayı.

Gözyaşlarını tutamadı

Basın toplantısının sonunda görevi boyunca kulüpte birlikte çalıştığı herkese teşekkür eden Timur, eşi ve çocuklarının ismini sayarken duygulandı.

Erden Timur, toplantı sonrasında ise basın mensuplarıyla vedalaşırken gözyaşlarını tutamadı.

Taraftar, Dursun Özbek'i istifaya çağırdı

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Galatasaray taraftarı, sosyal medyadan harekete geçti.

Sarı-kırmızılı futbolseverler, kadroya katılan yıldız futbolcuların transferinde büyük bir pay sahibi olan ve kulübe sponsorlar kazandıran Erden Timur'un ayrılığı sonrasında başkan Dursun Özbek'e tepki gösterdi.

Galatasaraylılar, geçtiğimiz günlerde yapılan seçimi kazanarak görevine devam eden Özbek'i istifaya davet etti.

Twitter'da 'Dursun Özbek İstifa' hashtagi kısa süre içerisinde gündem oldu.