Fenerbahçe: Trabzonspor bize tazminat ödeyecek

Sarı-lacivertli takım Twitter hesabından ve resmi sitesinden yaptığı açıklamada, Trabzonspor'un İsviçre Federal Mahkemesi'ne yaptığı başvurunun kabul edilmediğini ve bordo-mavililerin Fenerbahçe'ye 17 bin İsviçre frangı (137 bin lira) tazminat ödemesine karar verildiğini duyurdu.

"TRABZONSPOR'UN BAŞVURUSU REDDEDİLDİ"

Fenerbahçe Kulübü yaptığı yazılı açıklamada, "FETÖ kumpası olduğu tüm netliğiyle ortaya çıkan ‘Futbolda Sözde Şike Davası’ ile ilgili Trabzonspor Kulübü'nün, Temmuz 2017’de FIFA nezdinde başlatmış olduğu, verilen karar üzerine Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) taşıdığı ve 30.07.2019 tarihinde CAS’ın da yapılan başvuruyu reddetmesi ile Trabzonspor'un bu kez İsviçre Federal Mahkemesi’ne yaptığı itiraz başvurusu, reddedilmiştir.

İsviçre Federal Mahkemesi, büyük önem vererek bu dosyayı ele almış ve normal şartlar altında 3 hakim ile karar vermekte iken bu davada ileri sürülen argümanlar hakkında 5 hakim ile inceleme yaparak karar vermiştir. Yine bu dava geçtiğimiz sene nihayete eren ve spor camiasında Pechstein & Mutu davası olarak bilinen bir diğer önemli dava sonrasında, İsviçre Federal Mahkemesi tarafından bir CAS yargılamasına ilişkin adil yargılanma hakkı bakımından inceleme yapılan ilk dava olmuştur.

TRABZONSPOR 17 BİN İSVİÇRE FRANGI TAZMİNAT ÖDEYECEK

Bu bakımdan da önem arz etmekle birlikte sonuç olarak; Trabzonspor tarafından ileri sürülen tüm gerekçeler reddedilmiş ve Trabzonspor tarafından Kulübümüze 17.000.-CHF tutarında tazminat ödenmesine karar verilmiştir.

Bu sonuçla Fenerbahçemizin alın teri ile kazandığı 2010-2011 sezonu şampiyonluğu ‘bir kez daha’ tescillenmiştir. Tüm camiamızın ve spor kamuoyunun bilgisine sunarız." ifadelerine yer verdi.

Fenerbahçe: Trabzonspor bize tazminat ödeyecek