Karius, Beşiktaş'ın transfer yasağı almasını istedi
ensonhaber.com

Loris Karius bilmecesi bitmek bilmiyor. Kötü performasıyla eleştiri oklarının hedefinde olan 27 yaşındaki kaleci, şimdi de Beşiktaş'ı FIFA'ya şikayet etti.

"TRANSFER YASAĞI KOYULSUN"

Siyah-beyazlı takımla sözleşmesini tek taraflı fesheden Karius, Beşiktaş'a iki ayrı dava açarak transfer yasağı istedi. Alman kaleci, yasağın koyulmasının yanı sıra toplam 1 milyon 234 bin euro istedi.

Beşiktaş'ın KAP'a yaptığı yıllık finansal faaliyet raporu açıklamasında yer alan bilgiye göre; Alman kaleci FIFA'ya iki ayrı alacak davası açarken, transfer yasağı konulmasını da istedi.

Karius, Beşiktaş'ın transfer yasağı almasını istedi

"FIFA 425 BİN 500 EURO ÖDENECEK DEDİ"

Beşiktaş A.Ş. açıklamasında; "Futbolcu Loris Karius tarafından şirket aleyhine FIFA 20-00497 nezdinde açılan alacak davasında, futbolcu; 808 bin euro bakiye garanti ücret, kira ve avukatlık ücreti ödemesinin işlemiş ve işleyecek yıllık yüzde 5 faizi ile birlikte ödenmesine karar verilmesini ve yine FIFA talimatının 12bis maddesi kapsamında Şirkete sportif ceza verilmesini talep etmiştir.

30 Nisan 2020 tarihinde futbolcuya, 31 Aralık 2019 öncesi doğmuş ve ödenmemiş olan alacakları ödenmiştir. Bu ödemeler de Şirket tarafından FIFA'ya bildirilmiştir. FIFA tarafından 05 Haziran 2020 tarihinde gönderilen kısa karara göre şirketin futbolcuya 425 bin 500 euro ödemesine karar vermiştir. Yargılama devam etmekte olup şirket bahsi geçen davaya ilişkin borç tutarını finansal tablolarına yansıtmıştır." yazıldı.

BEŞİKTAŞ "BORÇ PANDEMİ ÖNCESİ" DEDİ

Loris Karius, Beşiktaş'a karşı FIFA'da ikinci bir dava daha açarak, 426 bin euro daha alacağı bulunduğunu savundu.

Beşiktaş Futbol AŞ, açıklamasında söz konusu alacak talebinin pandemi sürecine ait olduğunu belirterek, bunu hak etmediğini savundu.

İşte siyah-beyazlıların FIFA'da yaptığı savunma:

"Futbolcu bu davada, 04 Mayıs 2020 tarihli feshi öncesi doğmuş alacaklarını talep etmiştir. Bu bedellerin, Covid-19 kapsamında futbolcu tarafından hak edilmediği, fesihin haksız olduğu şirketin davaya sunulan cevaplarında savunulmuştur. Yargılama devam etmekte olup Şirket bahsi geçen davaya ilişkin borç tutarını finansal tablolarına yansıtmıştır."